Sobota, 28 grudnia 2024

imieniny: Teofili, Godzisława, Antoniego

RSS

Rafamet. Milion złotych zysku i strategia do 2022 roku

28.04.2018 06:00 | 0 komentarzy | ż

Grupa Kapitałowa Rafamet w roku 2017 przyjęła „Strategię Rozwoju RAFAMET na lata 2018 – 2022”. Rok ubiegły zamyka zyskiem i sprzedażą w wysokości około 112 milionów złotych.

Rafamet. Milion złotych zysku i strategia do 2022 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Strategia Rozwoju RAFAMET na lata 2018 – 2022” to dokument odnoszący się do ośmiu nowo zdefiniowanych obszarów funkcjonowania firmy z Kuźni Raciborskiej, który określa nie tylko strategiczne cele, ale także główne inicjatywy umożliwiające realizację tych założeń. Jednocześnie niezmienna pozostaje misja Spółki, którą jest „Sprzedaż wyrobów i usług o jakości spełniającej oczekiwania Klientów przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy i szacunku dla środowiska naturalnego”.

Utrzymanie pozycji czołowego światowego producenta obrabiarek do obróbki profili jezdnych kół pojazdów szynowych (pozycje 1-4 w świecie w konkretnym typie wyrobu), odbudowa pozycji renomowanego dostawcy ciężkich tokarek poziomych marki Poręba, bardzo dobra rentowność biznesu (określona wskaźnikami EBITDA na każdy rok), innowacyjność asortymentowa firmy i takie jej postrzeganie przez rynek oraz zrównoważony rozwój Spółki - to główne cele strategiczne dla spółek Grupy Kapitałowej RAFAMET, przyjęte w strategii.

- Celem działań zarządczych w roku 2018, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie budowanie na wielu obszarach aktywności biznesowej RAFAMET S.A. kompetencji innowacji. Rozumiejąc, że cel ten jest wypadkową strategii firmy i posiadanego portfela projektów innowacyjnych, w ostatnim okresie zrealizowaliśmy wiele takich przedsięwzięć - zaznaczył E. Longin Wons, Prezes Zarządu RAFAMET S.A. w liście skierowanym do akcjonariuszy.

- Co jednak ważniejsze, „innowacje” jako wyzwanie cywilizacyjne są stale obecne w codziennych działaniach przedsiębiorstwa. Stworzyliśmy w firmie klimat, przeświadczenie o bezwzględnej konieczności działań innowacyjnych, tak w zakresie myślenia o nowych produktach i rynkach, jak również w odniesieniu do modyfikacji kultury organizacyjnej firmy - dodał Prezes E. Longin Wons.

W tym kontekście warto odnotować, że Spółka podejmuje zadania rozwojowe w zakresie zwiększenia potencjału naukowo-badawczego, m.in. poprzez realizację projektu przemysłowego pt. „Innowacyjna linia technologiczna do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych z uwzględnieniem idei przemysłu 4.0” oraz kontynuację projektu „PORĘBA”.