Stop Smog: więcej projektów zostanie dofinansowanych
WFOŚiGW wesprze więcej ekoinwestycji.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansuje więcej zadań w ramach programu STOP SMOG, do którego nabór prowadzony był w maju ubiegłego roku.
W ramach programu o udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogły ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, deklarujące zmianę sposobu ogrzewania na ekologiczne. Zgodnie z ogłoszoną w październiku 2017 roku decyzją WFOŚiGW przyznał w ramach SMOG STOP dofinansowanie inwestycjom najbardziej ekologicznym, dotyczącym zmiany paliwa węglowego na olej, gaz lub biomasę. Na liście projektów, które dofinansowania otrzymały znalazło się 66 mieszkańców Rybnika.
Aż 66 dotacji uzyskali mieszkańcy Rybnika w ramach programu SMOG STOP, którego rozstrzygnięcie ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w roku 2017
Pod koniec grudnia ubiegłego roku zarząd WFOŚiGW w Katowicach podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych zgłoszonych przedsięwzięć i zatwierdził listę zadań przewidzianych do dofinansowania w 2018 roku. Na liście tej znajdują się 3053 osoby, których wnioski przeszły pozytywną ocenę. Lista obejmuje zadania polegające na modernizacji źródła ciepła oraz instalacji c.o. Zgodnie z regulaminem osoby, które znalazły się na liście, muszą wykonać inwestycję do końca maja br.
Pozostały zakres przewidziany w Regulaminie udzielania dotacji dla osób fizycznych (termoizolacja obiektu, źródło ciepła pracujące na potrzeby c.w.u.) będzie podlegał dofinansowaniu pod warunkiem zagwarantowania przez Radę Nadzorczą Funduszu dodatkowych środków na realizację Programu SMOG STOP w 2018 roku.
Więcej informacji na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Komentarze
2 komentarze
AtyEdyta a ile kosztuje tona dobrego pelletu ? Jaką sprawność ma ten kocioł? Czy ktos wie z czego jest taki pellet robiony? Bo jesli n.p. z odpadów z płyt OSD i płyt wiórowych to tam są żywice, kleje...a spalanie tego to za ekologiczne nie jest,
Jeszcze kilka lat temu pellet nie był konkurencją dla węgla. Ale po podwyżkach cen węgla to nawet moi teściowie zastanawiają się nad wymianą swojego kotła na pelletowy. Widzą również o ile mniej roboty my mam, bo taki kocioł sami posiadamy (Twin Bio Luxury NE). A wydawać by się mogło, że do śmierci będą palić u siebie węglem. I oby się zdecydowali na wymianę. Jeżeli nawet nie ze względów ekologicznych i zdrowotnych, to chociażby finansowych.