Czwartek, 4 lipca 2024

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Wodzisławianin został mistrzem tańca w stylu latynoamerykańskim. Oto jego umiejętności

14.12.2017 12:34 | 0 komentarzy | mak

Młody mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego Aleksander Krentosz i jego taneczna partnerka Wiktoria Rytkowska z Siemianowic Śląskich wygrali XLIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Wieczystego w Krakowie.

Materiał wideo:

Pierwszy dzień zmagań odbył się 9 grudnia. Aleksander i Wiktoria, którzy mają po 16 lat, startowali w kategorii amatorów powyżej 15 roku życia w kategorii "A". Dali pokaz swoich umiejętności w stylu latynoamerykańskim.

W rywalizacji pokonali 37 par i zdobyli międzynarodową klasę mistrzowską "S" w stylu latynoamerykańskim. Klasa "S" jest najwyższą, jaką można zdobyć  w sportowym tańcu towarzyskim. Niewielu tancerzy może pochwalić się takim osiągnięciem. Jest to olbrzymi sukces tak młodej pary w świecie tanecznym.

Następnego dnia para na tym samym turnieju startowała w kategorii "open 16-18 lat" w stylu latynoamerykańskim, gdzie również stanęła na 1 miejscu podium.

Turniej o Puchar prof. Wieczystego w Krakowie to największe święto tańca w Polsce, które odbywa się cyklicznie w grudniu, dla upamiętnienia dokonań profesora - twórcy amatorskiego i zawodowego ruchu artystycznego tańca towarzyskiego w Polsce.

Aleksander i Wiktoria trenują w klubie Tańca "Rondo" w Rybniku pod okiem trenera Wojciecha Wolinowskiego.