Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Strefa WzW, wolnych z wyboru: Chcemy robić trudne rzeczy [ZDJĘCIA]

26.06.2017 11:21 | 0 komentarzy | pm

– Na początku maja 2017 ruszyliśmy z realizacją projektu CHCEMY ROBIĆ TRUDN RZECZY, który otrzymał dotację w wysokości 87 200 zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO –  informuje Strefa WzW, wolnych z wyboru.

Strefa WzW, wolnych z wyboru: Chcemy robić trudne rzeczy [ZDJĘCIA]
Fot. Strefa WzW, wolnych z wyboru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"CHCEMY ROBIĆ TRUDNE RZECZY" to horyzontalny projekt, zainspirowany książką "Róbmy trudne rzeczy" autorstwa Alex i Brett Hariris nastolatków ze Stanów Zjednoczonych, którzy między innymi w wieku 17 lat jako dyrektorzy niższego szczebla prowadzili cztery kampanie stanowe dla Sądu Najwyższego Alabamy.

"CHCEMY ROBIĆ TRUDNE RZECZY" rzuca wyzwanie młodemu pokoleniu do wzięcia świadomego i aktywnego udziału w kreowaniu rzeczywistości wokół siebie. Adresaci zadania nie tylko zdobędą wiedzę jak działać systemem projektowym, jakie cechy powinien mieć dobry lider, czym jest kapitał społeczny, itp. ale w szczególności zdobędą doświadczenie, cenną praktykę, nabiorą pewności w działaniach na rzecz społeczeństwa lokalnego. Projekt w praktyczny sposób będzie ich uczyć poruszać się w sposób świadomy, zaangażowany i aktywny w przestrzeni publicznej. Przygotuje ich jako młodych liderów propagujących w praktyczny sposób postawy obywatelskie w swoich środowiskach rówieśniczych i lokalnych.

"CHCEMY ROBIĆ TRUDNE RZECZY" to zestaw prostych, dostępnych i sprawdzonych narzędzi: (wykłady, warsztaty, szkolenia, konsultacje, regularne spotkania, wyjazd), które nauczą adresatów zadania aktywnie działać i wpływać na swoje najbliższe otoczenie.

W ramach zadania powstały trzy jedenastoosobowe grupy, które po cyklu warsztatów tematycznych, będą wraz z swoimi opiekunami realizować różne małe i duże inicjatywy. Między innymi w dzielnicy Paruszowiec – Piaski objętą rewitalizacją Miasta Rybnik. Miejscem realizacji zadania będzie Miasto Rybnik. Wszystkie stacjonarne działania odbywają się w Centrum Chrześcijańskim Winnica, w którym również w ramach projektu powstanie Punkt Młodzieżowy.

– Za nami już Koncert KOLAH, promujący zadanie, pierwsze warsztaty i Terenowa Gra Miejska, która odbyła się w pierwszy dzień wakacji. W najbliższą sobotę 1 lipca kolejne warsztaty z Anną Naruszewic-Studnik i Anną Bulendą – tłumaczą organizatorzy projektu. (tekst: Strefa WzW, wolnych z wyboru)