środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Chips? No, thank, czyli irlandzki staż polskich uczniów

05.06.2017 13:40 | 0 komentarzy | kama

Czy warto zdobywać dobre oceny, szlifować znajomość języków obcych, być przykładem wzorowego ucznia? Dla 17 uczestników projektu „Pomagamy seniorom. Budowlańcy i informatycy Zespołu Szkół Technicznych na zagranicznych stażach zawodowych”, uczniów klas informatycznych Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odpowiedź brzmi: tak!

Chips? No, thank, czyli irlandzki staż polskich uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla wyróżniających się uczniów nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce był czterotygodniowy staż zawodowy w Irlandii Północnej oraz Republice Irlandii.

Szkoła od kilku już lat jest beneficjentem programu Erasmus+ oraz POWER i tym samym umożliwia swoim najlepszym uczniom, a ma ich bardzo wielu, rozwój zawodowy, językowy i społeczno - kulturowy  w zaprzyjaźnionym Derry - historycznym mieście Irlandii Północnej położonym nad rzeką Foyle.

Uczniowie przebywający na stażach wykonują zadania wchodzące w zakres obowiązków regularnych pracowników agencji reklamowych oraz działów informatycznych szeregu firm, biorą udział w projektach naukowych realizowanych w University of Ulster, uzupełniają swoją wiedzę oraz rozwijają umiejętności, współpracując z kadrą  irlandzkiego sektora IT. To wielka nobilitacja dla Zespołu Szkół Technicznych, dla uczniów oraz nauczycieli. Korzyści płynące z wyjazdu, dotyczące podniesienia kompetencji zawodowych i językowych, pozyskania doświadczenia w pracy w innym niż Polska kraju europejskim, poszerzenia horyzontów kulturowych i społecznych są nie do przecenienia. Poszukiwanie nowych rozwiązań zawodowych  poza granicami Polski to dobry sposób na wzbogacanie rodzimego potencjału w zakresie IT, ale także poszerzanie możliwości wsparcia i pomocy osobom potrzebującym i chorym.

Istotą realizacji projektów takich jak  „Pomagamy seniorom. Budowlańcy i informatycy Zespołu Szkół Technicznych na zagranicznych stażach zawodowych” jest dążenie do tego, aby jak najwięcej stron zainteresowanych czerpało korzyści z realizacji projektu i aby zaangażowanie organizatorów i uczestników  przekładało się na określone profity.