Poniedziałek, 2 września 2024

imieniny: Stefana, Juliana, Aksela

RSS

Głosowanie na Rzekę Roku 2016 trwa. Walczy Sumina

15.09.2016 11:30 | 0 komentarzy | pm

Dwie rzeki, finalistki konkursu Klubu Gaja Rzeka Roku 2016 mają już ponad 1000 głosów. Wiśle z Bydgoszczy depcze „po falach” Czarna Hańcza, a na trzecim miejscu plasuje się Bzura. Wszystko się może jeszcze zmienić, ponieważ głosować można do 29. września. 

Głosowanie na Rzekę Roku 2016 trwa. Walczy Sumina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak głosujemy? Na stronie rzekaroku.pl należy odnaleźć swoją rzekę-faworytkę, kliknąć na zdjęcie, które powiększy się i kliknąć na przycisk „Głosuj” (ikona kropli wody w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia). Następnie potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie linku, który przyjdzie na podany adres e-mail. Zwycięży ta z rzek, która otrzyma największą liczbę głosów. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę.

– Są ludzie, którzy kochają rzeki i znają ich niejedną tajemnicę. Zabiegają o ich ochronę i życiodajną rolę. Ich rzeki budzą pragnienia, by odkrywać nieznany świat i zachwycać się jego pięknem. Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu.

W tej chwili na prowadzeniu jest Wisła z Bydgoszczy - z Fordonu. Fordon to specjalne miejsce na drodze królowej polskich rzek. Tu tzw. Brama Fordońska otwiera Dolinę Dolnej Wisły. 12 tys. lat temu, gdy Pra-Wisła dokonała przełomu pod Fordonem, rzeka zaczęła kierować swe wody na północ, tzw. Kolano Wisły, gdzie gwałtownie zmienia swój bieg, widać na mapie Polski. Sam Fordon ma ciekawą historię i nierozerwalny związek z rzeką. Jaki? O tym możecie przeczytać na stronie konkursu www.rzekaroku.pl.

– Zachęcamy do zapoznania się z wizerunkami wszystkich kandydatek do tytułu Rzeka Roku 2016 i oddania głosu na swoją faworytkę – dodaje Paweł Grzybowski.

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.