Piątek, 5 lipca 2024

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Kobiety na Ostrogu zapaliły się do tai chi. Zobacz zdjęcia

22.04.2015 14:53 | 0 komentarzy | ż

Spotkanie kwietniowe w Klubie Przyjaciół Biblioteki w całości poświęcone było Tai Chi Chuan, a wszystko za sprawą niecodziennego gościa - nauczyciela tai chi, przyjaciela biblioteki Bogdana Marka Barabasza.

Kobiety na Ostrogu zapaliły się do tai chi. Zobacz zdjęcia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na spotkanie przybyło liczne grono Pań zainteresowanych tematem spotkania. Nasz gość w bardzo zajmujący  sposób opowiadał czym jest tai chi i dlaczego warto ćwiczyć. „Biały żuraw rozkłada skrzydła”, „Wąż pełzający na trawie” czy „Gra na lutni” to nazwy pozycji tai chi, które cieszą się na świecie i w Polsce coraz większą popularnością.

Ćwiczenie tai chi poprawia ogólną sprawność fizyczną – ruchomość stawów, elastyczność, wytrzymałość i równowagę. Spowolnione rozluźnione ruchy oraz zrównoważony oddech regulują krążenie wewnętrznej energii naszego organizmu. Bardzo ważnym aspektem jest także to, że ćwiczyć tai chi  można w każdym wieku, bez względu na płeć czy kondycję fizyczną. Dla wszystkich tych którzy chcą poprawić swoje zdrowie i utrzymać je w dobrej kondycji jest właśnie tai chi.  Pan Marek  podkreślił iż zajęcia tai chi są dostosowane do indywidualnych możliwości ćwiczącego, w atmosferze pozbawionej rywalizacji,  a rezultaty pojawiają się już po paru miesiącach systematycznych ćwiczeń. Na koniec, zachęcając nas do ćwiczeń pokazał kilka ruchów tai chi, które wszyscy przećwiczyli z uwagą i w skupieniu. „Wypychanie nieba” czy „Przenoszenie księżyca” to tylko niektóre z nich.  Kolejne spotkania z tai chi  w bibliotece planowane jest na lato. Zaproszenie  na zajęcia widoczne będzie na stronie biblioteki.

Na majowe spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki zapraszamy już 12 maja – będą to  warsztaty z Batiku. Przypominamy jednak, iż ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem  324158486.

źródło: MiPB Racibórz