Powstał zespół do spraw uzdrowienia szpitali
Zespół liczy 25 osób, w tym związkowców, przedstawicieli pielęgniarek, lekarzy, min i powiatu. Niektórzy odmówili udziału w pracach, w tym Wodzisław.
25 osób liczy zespół roboczy, którego zadaniem będzie wypracowanie opinii w sprawie programu naprawczego połączonego szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Oficjalnego powołania zespołu do życia dokonał zarząd powiatu na posiedzeniu 1 kwietnia. Nie wszyscy uznali za potrzebne przystąpić do tego gremium. Odmówiły m.in. Wodzisław Śląski, Godów, Gorzyce, Marklowice. Ich władze podkreślają, że kierownictwo PP ZOZ jest organem całkowicie niezależnym od nich.
Prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca odpisał staroście m.in. „Bardzo cenne jest dla mnie zwrócenie przez pana uwagi na ustawową samodzielność tej placówki. Została ona podkreślona także w momencie, gdy swą rolę w Radzie Społecznej szpitala przestał pełnić parę lat temu przedstawiciel naszego miasta. Między innymi dlatego sądzę, że doradztwo przedstawicieli miast i gmin nie jest w tej sytuacji konieczne.”
Nie wszyscy jednak samorządowcy przyjęli taką postawę. Świadczy o tym fakt, że o powołanie takiego zespołu apelowali radni Rydułtów. Proponowali staroście, by w skład zespołu weszli przedstawicieli organów powiatu wodzisławskiego, gmin, dyrekcji szpitala, związków zawodowych oraz innych podmiotów zainteresowanych dobrem szpitala.
- W odpowiedzi na apel skierowaliśmy pisma do 30 podmiotów o wytypowanie przedstawiciela do prac w zespole. Swój udział potwierdziło 18 osób. W skład zespołu wchodzą również radni powiatowi oraz przedstawiciele zarządu – mówi starosta Tadeusz Skatuła.
Pracami zespołu pokieruje wicestarosta Leszek Bizoń. W skład weszli także: Iwona Koczy i Anna Zawadzka, przedstawicielki zarządu powiatu, radni powiatowi Grzegorz Kamiński, Arkadiusz Skowron, Dawid Topol i Mateusz Góral, Alicja Wojtyła – przedstawiciel szpitala, Alicja Nawrat - reprezentant Pszowa, Krzysztof Jędrośka – Rydułtów, Jolanta Cieślik - Mszany, Marek Bąk – Jejkowic, Ewa Biernacka – Gaszowic, Józef Stukator – Lysek, Radosław Łuszcz – Kornowaca, Wioletta Długosz ze Związku Zawodowego Kadra, Sabina Gajda ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Małgorzata Kwaśniewicz – Bednarz i Artur Murawski ze Związku Zawodowego Lekarzy, Marcin Faryna ze Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, Lucyna Stiel z Rady Społecznej szpitali, Alina Foltys z Delegatury Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rydułtowach, Mieczysław Gajdosz z Delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej w Wodzisławiu Śl., Zofia Chojecka z Delegatury Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wodzisławiu Śl. oraz Katarzyna Zimońska z Delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej w Rydułtowach.
Zespół ma wypracować opinię do 31 lipca 2015 r. Potem zapozna się z nią zarząd powiatu.
(tora)
Ludzie:
Leszek Bizoń
Starosta Wodzisławski
Mieczysław Kieca
Prezydent Wodzisławia Śl.
Tadeusz Skatuła
Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.
Komentarze
7 komentarzy
Do poniżej ....tak zostaliśmy stworzeni że ma się tę dziurę w d..ie.... ale też rozum w głowie ,to i złote myśli nie są niektórym obce,ale jeżeli wiesz tylko o tym pierwszym ....no to powiem masz problem !!!!!!!
@Objektywny - każdy co ma dziurę w d..e myśli że na forum pisze złote myśli !
Dlaczego w zespole dot.programu naprawczego szpitali nie ma żadnego reprezentanta Dyrekcji szpitala ?
Mamy 4 dyrektorów - przecież dyrektor powinien być osobą,która powinna inspirować zespół ,przedstawiać argumenty za i przeciw ! Nie wiemy jaką funkcję w szpitalu pełni p. Wojtyła ? czy jest może jednym z dyrektorów ?
I znowu zadałbym pytanie do tych bardzo rozgarniętych ?????po co jest szpital ? i opieka medyczna ?.....Już dzisiaj są problemy z miejscami w szpitalach,a jeżeli jeszcze będą likwidowane ,to ja zdrowo myślący wiem że jeszcze bardziej zostanie obniżone bezpieczeństwo ludzi chorujących wymagających opieki szpitalnej, jeżeli jeden z szpitali zostałby by wygaszony a wszystko szło w tym kierunku , to uważam że ratunek wszystkimi sposobami szpitali Wodzisław -Rydułtowy ma wielkie znaczenie jest jak najbardziej potrzebne.. chyba że w najgorszym wypadku zostaną nam jeszcze weterynarze ,znachorzy i szeptuchy i zielarze,o wróżkach już nie wspomnę .....Już dziś na badania szpitalne czeka się niekiedy parę miesięcy- więc pytanie czas się skróci czy wydłuży jeżeli będziemy musieli skorzystać ze szpitali w Rybniku ,Raciborzu czy w Jastrzębiu.?....( ( a jak z dojazdami dojazdy są bardzo wygodne do tych szpitali) )i żeby jeszcze zostać przyjęty na oddział, bo jeżeli się będzie pacjentem z poza granic tych miast to nie trzeba być wizjonerem że mogą być problemy ..... jak lepiej wytłumaczyć niektórym brońmy naszego bo nasze jest najlepsze> bo nasze ....przede wszystkim blisko , takie jest moje zdanie!!!!!!.
Do poniżej .....emerytka .....chodzi > że jako były pracownik szpitala ? ,czy emerytka .....> jako pacjentka szpitala?....to tak skromnie ci odpowiem jak zwał tak zwał -skoro ma na uwadze swoje zdrowie i zdrowie innych mieszkańców mając obawy że ludzie którzy powinni się tym zająć są bierni w tym temacie ......to powiem krótko- emeryt to nie półczłowiek jeżeli może pomagać to chwała jej za to ,bo dla mnie jest " Kimś ",czego nie można powiedzieć o tobie .....możesz stawiać minusy !!!!!.
emerytka ze szpitala w Wodzisławiu w zespole? co ona tam szuka?
Pytanie ?? dla kogo w takim razie są przedstawiciele miast i gmin?????? zawsze myślałem że przedstawiciele miast i gmin są dla nas mieszkańców .Czy nie po to żeśmy ich wybierali - by chronili naszych interesów i między innymi naszego zdrowia oraz dobra naszych miast i gmin ????? , czyżbym się mylił ?????. czegoś tu nie potrafię zrozumieć szpital i profesjonalna opieka medyczna nie ma dla niektórych miast i gmin żadnego znaczenia ????? takie odnoszę wrażenie czytając powyższy artykuł !!!!!!.