środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Bezstresowa Szkoła Jazdy z Raciborza wśród najlepszych w województwie śląskim

03.01.2015 11:04 | 0 komentarzy | żet

Dziennik Zachodni wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach przygotował ranking szkół nauki jazdy z województwa śląskiego. Wśród najlepszych i najgorszych znalazły się szkoły z Raciborza.

Bezstresowa Szkoła Jazdy z Raciborza wśród najlepszych w województwie śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najwyższe miejsce w rankingu spośród wszystkich raciborskich szkół zajęła Bezstresowa Szkoła Jazdy Józefa Drozdowskiego z Raciborza, która może poszczycić się zdawalnością na poziomie 50,6%. Jest to pierwszy wynik wśród wszystkich oddziałów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, czwarty w całym województwie śląskim i pierwszy w jastrzębskim oddziale terenowym WORD Katowice. W Jastrzębiu-Zdroju stosunkowo dobrze idzie również kursantom z raciborskiego OSK ACHIM - zdawalność sięga 41%.

W rybnickim oddziale WORD Katowice najlepszą zdawalnością spośród wszystkich raciborskich szkół nauki jazdy może poszczycić się OSK ISTELNY - 38,6%, co przełożyło się na piąty wyniki w rybnickim oddziale WORD Katowice (ISTELNY zajął również dziesiąte miejsce w jastrzębskim oddziale WORD Katowice - tam zdawalność tej szkoły przekroczyła próg 40%). Siódme miejsce w tym samym zestawieniu zajęła szkoła EXTREME z Raciborza, która może poszczycić się zdawalnością na poziomie 37,9 proc.

Pełne zestawienie dostępne jest pod TYM linkiem.

Dla porządku dodajmy, że średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy kat. B w WORD w Katowicach wynosi 28,15%. W tym roku poziom zdawalności może ulec obniżeniu. Dlaczego? Otóż od 1 stycznia 2015 roku, każdy przystępujący do egzaminu będzie musiał się wykazać umiejętnością „zmiany biegów właściwej dla energooszczędnej jazdy”. Co to oznacza? Urzędnicy wyjaśniają, że w przypadku egzaminów na kategorię B i B+E „osoba egzaminowana powinna dokonywać zmiany biegu na wyższy w momencie, kiedy silnik osiągnie od 1800 do 2600 obrotów na minutę, a pierwsze cztery biegi powinny być  włączone zanim pojazd osiągnie 50 km/h. W zakresie pozostałych kategorii prawa jazdy osoba egzaminowana powinna utrzymywać prędkość obrotową silnika w zakresie zielonego pola pracy oznaczonego na obrotomierzu pojazdu egzaminacyjnego - czytamy w rozporządzeniu (czytaj więcej na temat: Niezła jazda z tą (eko)jazdą, czyli zmiany w egzaminach na prawo jazdy).

źródło: Dziennik Zachodni, WORD Katowice, oprac. żet