Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Co z rudnickim PSZOK-iem?

25.03.2021 12:00 | 0 komentarzy | mad

Według zamierzeń Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudniku powinien powstać do sierpnia. Roboty budowlane jednak jeszcze nie ruszyły. Pytamy wójta Piotra Rybkę o obecny stan prac.

Co z rudnickim PSZOK-iem?
Wójt Piotr Rybka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZOK w Rudniku powstanie pomiędzy drogą krajowa nr 45 a budowaną obwodnicą Racibórz – Pszczyna. Wartość zadania opiewa na kwotę nieco ponad 904 tys. zł brutto, z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowę na zaprojektowanie i wykonanie Punktu podpisano 5 sierpnia 2020 r. z Zakładem Handlowo-Usługowym Kamila Dudy z Kietrza. To firma, która wygrała ogłoszony przez urząd przetarg, składając najatrakcyjniejszą, czyli najtańszą ofertę (w przetargu wystartowało pięć firm). – Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Etap I obejmuje prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę w terminie do 180 dni od dnia zawarcia umowy. Etap II to wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie – wyjaśnili wówczas urzędnicy.

Na jakim etapie są prace? – Obecnie gmina Rudnik wystąpiła z wnioskiem do Starosty Raciborskiego o wydanie decyzji w sprawie wyłączenia gruntu z produkcji rolnej, po otrzymaniu powyższej decyzji zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – wyjaśnia Piotr Rybka, wójt gminy.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.