Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Czy na egzotyczne wakacje można mało zapłacić?

24.04.2019 19:45 | 1 komentarz | (s)

Prawdziwie egzotyczne wakacje wielu osobom jawią się jako nigdy niezrealizowane marzenie, na które zawsze jest zbyt mało środków w domowym budżecie. Na wakacje do Tajlandii czy Majorkę da się wbrew pozorom polecieć za rozsądną kwotę. Przede wszystkim należy umiejętnie wyszukiwać oferty.

Czy na egzotyczne wakacje można mało zapłacić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Na egzotyczne wakacje może pojechać każdy, tylko trzeba nauczyć się umiejętnie szukać ofert.
  2. Szczególnie polecane kierunki na lato to Ibiza, Wyspy Kanaryjskie i Majorka.
  3. Zimą warto wybrać się do Tajlandii.

Tajlandia czy Wyspy Kanaryjskie?

Egzotyczne wakacje nie muszą natychmiast oznaczać wylotu do Tajlandii lub na Seszele. W przypadku ograniczonego budżetu trzeba liczyć się z tym, że wakacje w bardzo odległych rejonach świata zawsze będą przynajmniej nieco droższe. W takim przypadku warto być może rozważyć wakacje na Wyspach Kanaryjskich (dreamtours.pl/wakacje/wyspy-kanaryjskie) lub Majorce (dreamtours.pl/wakacje/majorka) zamiast planować wielką wyprawę do Tajlandii. W przypadku tej ostatniej podstawą kosztów jest już sam bilet lotniczy, poza tym każdy się zgodzić, że w tamtą część świata należy lecieć na minimum dwa tygodnie. Sam lot zabiera już bowiem ogromną ilość czasu. W przypadku hiszpańskich wysp mowa o maksymalnie 7-godzinnym locie, a widoki na miejscu są nie mniej zapierające dech w piersiach.

Jak szukać?

Planować wakacyjny wyjazd najlepiej na początku roku. Oferty first minute są w stanie realnie zmniejszyć koszty wyjazdu. Można liczyć na 20-30% rabatu i szeroką ofertę wycieczek. W ten sposób można właśnie planować zimowy wylot do Tajlandii (dreamtours.pl/wakacje/tajlandia). Mało jednak kto może pozwolić sobie na planowanie wakacji aż z tak dużym wyprzedzeniem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem są oferty last minute. Oczywiście trzeba się w takiej sytuacji liczyć z możliwością wylotu nawet w ciągu 48 godzin, natomiast ceny takich wycieczek naprawdę potrafią zaskoczyć. Niektóre oferty sięgają czasem nawet 40% rabatu. Warto więc uzbroić się w spakowaną walizkę i rozpocząć poszukiwania na dreamtours.pl/.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając się na Ibizę (dreamtours.pl/wakacje/ibiza) lub inną egzotyczną wyspę należy pamiętać o szczegółowym przyjrzeniu się ofercie. Chodzi przede wszystkim o zameldowanie. W podstawowej ofercie bardzo rzadko znajduje się np. pokój z widokiem na morze. Z reguły trzeba za niego dopłacić. Klientom zdarza się nie zwracać na to uwagi i potem są rozczarowani. Podobnie w przypadku wyżywienia. Nawet jeśli w ofercie widnieje napis all inclusive, warto przyjrzeć się, ile posiłków obejmuje oferta (może to być np. śniadanie i obiadokolacja).

Materiał zewnętrzny