Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Wszystko, co musisz wiedzieć o aparatach telefonu Samsung Galaxy S10

23.04.2019 11:18 | 0 komentarzy | (s)

Najnowszy flagowiec Samsunga zasługuje w pełni na miano smartfona fotograficznego. Koreańska firma dołożyła wszelkich starań, żeby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aparaty w modelach linii S10 w niczym nie przypominają rozwiązań sprzed paru lat – w miejsce pojedynczych obiektywów pojawiły się konstrukcje podwójne i potrójne, co sprawia, że ze smartfonem w ręku wykonamy bardzo dobre zdjęcia.

Wszystko, co musisz wiedzieć o aparatach telefonu Samsung Galaxy S10
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parametry techniczne

Samsung Galaxy S10 jest wyposażony w dwa aparaty. Nie powinno dziwić, że aparat tylny, czyli główny, jest bardziej zawansowany technicznie niż aparat przedni, nazywany również aparatem do selfie. W pierwszym przypadku otrzymujemy trzy obiektywy:

  • obiektyw szerokokątny (26 mm), matryca 12 MP z technologią DualPixel, przysłona: f/1.5-2.4, autofokus z detekcją fazy, optyczna stabilizacja obrazu,
  • teleobiektyw (52 mm), matryca 12 MP, przysłona: f/2.4,autofokusem i optyczną stabilizacją obrazu,
  • obiektyw ultraszerokokątny (12 mm), matryca 16 MP, przysłona: f/2.2.

Aparat przedni wyposażono zaś w szerokokątny (26 mm) obiektyw z matrycą 10 MP i przysłoną f/1.9. To parametry, którym dorównać może bardzo niewiele telefonów dostępnych na rynku, ale to nie cały sekret.

Sztuczna inteligencja w aparacie

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w konstrukcji aparatu nie jest zmianą rewolucyjną, ponieważ do pewnego stopnia wykorzystywano tę technologię już w poprzednich modelach z serii S. Samsung Galaxy S10 ma jednak trzy bardzo ciekawe funkcje inteligentne:

  • optymalizator scenerii (rozpoznaje otoczenie i dobiera parametry zdjęcia),
  • sugestie dotyczące ujęcia (wskazówki dotyczące kadrowania),
  • wykrywanie wad (monity, gdy fotografowana osoba mrugnęła okiem lub obiektyw jest brudny).

Sztuczna inteligencja pełni więc funkcję asystenta, który podpowie, jak wykonać zdjęcie dobrej jakości. Dla przeciętnego użytkownika to wiedza bezcenna.

Wiele zależy od wersji

Samsung Galaxy S10 zadebiutował w trzech odsłonach. Poza modelem standardowym możemy wybrać wersję budżetową (Samsung Galaxy S10e) lub powiększonego Samsunga Galaxy S10+. Jedna z podstawowych różnic pomiędzy nimi polega właśnie na zastosowanych obiektywach.

W wersji budżetowej otrzymamy pojedynczy aparat przedni (identyczny jak w S10) oraz podwójny aparat tylny:

  • obiektyw szerokokątny, matryca 12 MP, przysłona: f/1.5-2.4,
  • ultraszerokokątny, matryca 16 MP, przysłona: f/2.2.

W wersji powiększonej aparat tylny jest identyczny, jak w przypadku Galaxy S10, jednak znacząco różni się aparat przedni. W tym przypadku otrzymujemy aż dwa obiektywy szerokokątne, co powoduje, że Galaxy S10+ to najbardziej fotograficzny telefon w tej rodzinie.

Materiał zewnętrzny