Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie

16.04.2019 11:42 | 0 komentarzy | żet

Raciborska grupa filmowa "Amatorka" zajęła się problemem zaśmiecania środowiska naturalnego. - Wiele organizmów morskich czy lądowych nie jest w stanie odróżnić plastikowych śmieci od pożywienia. Te śmieci zabijają ponad milion morskich zwierząt i dwa miliony stworzeń żyjących w polskich lasach - przestrzegają młodzi ludzie.

Chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Film przygotowany przez grupę "Amatorka" można zobaczyć tutaj:

"Amatorka" to uczniowie raciborskich szkół - Paweł Płaczek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Marcin Stanik z II LO oraz Marek Sławik z "Mechanika". Filmowe trio jest wspierane przez Pawła Walaszczyka. Film poświęcony zaśmiecaniu środowiska naturalnego to nie pierwsza produkcja "Amatorki". Jesienią ubiegłego roku młodzi ludzie opublikowali w serwisie You Tube film pt. "Depresja Snapchata" opowiadający o upiększaniu swojego wizerunku w mediach społecznościowych.

- Do realizacji filmu skłoniło nas zachowanie niektórych osób z naszego środowiska, jak i środowiska show biznesu, którzy nagminnie i czasami bezczelnie udają kogoś, kim nie są - mówią młodzi twórcy. Członkowie "Amatorki" zauważają, że takie postępowanie może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych - poczucia osamotnienia, niepokoju, czy braku wiary w siebie. 

"Depresję Snapchata" można zobaczyć tutaj: