Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Droga w Turzu zostanie wyprostowana

02.04.2021 12:30 | 0 komentarzy | mad

Ulica Raciborska w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) doczeka się remontu kolejnego odcinka. Co więcej, urzędnicy, wykupując prywatne grunty, chcą doprowadzić do zniwelowania ostrego zakrętu.

Droga w Turzu zostanie wyprostowana
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To droga powiatowa nr 3509S. Przypomnijmy, w zeszłym roku przebudowano fragment ulicy – od zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3534S do wału przed mostem na rzece Rudzie. Wyremontowano ją przy współfinansowaniu środków zewnętrznych oraz z budżetu samorządu powiatowego i Kuźni Raciborskiej. Koszt prac to nieco ponad 2,7 mln zł.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha informując o projektowaniu remontu drogi dalszego odcinka (od mostu do wyjazdu z miejscowości Turze), wyjaśniał, że „odcinek w chwili obecnej już jest przepracowywany przez inżynierów projektantów na zlecenie powiatu”. – W najbliższej przyszłości będziemy mogli z gotową dokumentacją przystąpić do aplikacji o środki zewnętrzne – podał burmistrz na sesji rady miejskiej.

Jednocześnie radni Kuźni Raciborskiej podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę nieruchomości stanowiących własność gminy na rzecz Powiatu. To działki, które wcześniej wykupiła gmina, chcąc doprowadzić do wyprostowania drogi (przy starej kuźni w Turzu). Pierwszy ostry zakręt, który znajduje się w chwili zjazdu z mostu na rzece Ruda w kierunku na Racibórz ma więc w przyszłości być już tylko wspomnieniem.

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.