Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Osiem firm zainteresowanych budową PSZOK-u w Kornowacu 

29.03.2021 10:16 | 0 komentarzy | mad

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kornowacu ma być gotowy w tym roku. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał pięć miesięcy na zrealizowanie zadania. 

Osiem firm zainteresowanych budową PSZOK-u w Kornowacu 
Grzegorz Niestrój, wójt gminy Kornowac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na inwestycję samorząd pozyskał pieniądze zewnętrzne. To 794 235,20 zł (85% kosztów kwalifikowanych inwestycji), które gmina otrzymała ze środków unijnych. 

Po ogłoszeniu przetargu na budowę Punktu swój akces zgłosiło osiem firm. Dla przykładu najtańszą ofertę przedłożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ergobud z Nędzy - 1 119 844,69 zł. Zaś najwięcej zażyczyła sobie firma Nellbau z Czerwionki-Leszczyn - 1 535 901,00 zł. – W najbliższym czasie będziemy pracowali nad rozstrzygnięciem tego przetargu – powiedział na minionej sesji rady gminy wójt Grzegorz Niestrój

Przypomnijmy, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstanie przy ulicy Rekreacyjnej w Kornowacu. Jak mówił nam w maju zeszłego roku wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój, budowa w gminie Punktu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz realizacja nałożonych na samorząd obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Obecnie w Kornowacu funkcjonują tzw. mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To wyznaczone odgórnie terminy, kiedy mieszkańcy danych sołectw, w konkretne miejsca mogą składować odpady. Więcej TUTAJ.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.