Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Minister Machałek chwali model kształcenia w powiecie raciborskim

17.10.2018 17:04 | 0 komentarzy | żet

Wiceminister edukacji Marzena Machałek przyjechała do Raciborza, aby zobaczyć z bliska Festiwal Perspektyw, organizowaną przez Wydawnictwo Nowiny imprezę, której głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz lokalnych pracodawców.

Minister Machałek chwali model kształcenia w powiecie raciborskim
Wicestarosta Marek Kurpis, wiceminister Marzena Machałek, dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Gratuluję Wydawnictwu Nowiny, bo to jest bardzo ważne przedsięwzięcie z punktu widzenia lokalnego i regionalnego patriotyzmu. Warto inwestować w młodych ludzi, ale żeby to robić, trzeba im najpierw pokazać, jakie mogą wybrać ścieżki zawodowe. Widzę tu młodych ludzi dumnych z tego, że chodzą do szkoły. Dumnych z tego, że coś potrafią - mówi M. Machałek.

Festiwal Perspektyw organizacyjnie wspierany jest przez Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, przedsiębiorstwa Eko-Okna, Mieszko i Rafamet, a także szkoły - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik", Liceum Plastyczne oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

- Festiwal Perspektyw pozwala nam promować szkolnictwo zawodowe w naszych szkołach powiatowych, co przekłada się na liczbę uczniów, którzy przyjdą do techników, szkół branżowych oraz Liceum Plastycznego. To z kolei sprawia, że więcej młodych osób po skończeniu szkoły może zostać na Ziemi Raciborskiej i pracować u rodzimych pracodawców - mówi wicestarosta Marek Kurpis.

Aktualnie w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych 70% uczniów uczęszcza do techników oraz szkół branżowych, pozostałe 30% uczy się w liceach ogólnokształcących. - Młodym ludziom pokazuje się, że są szkoły, po których można dostać dobry zawód i pracę. To jest dobrze prowadzone kształcenie zawodowe - dodaje M. Machałek.

W podobnym tonie wypowiada się również dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski. - Warto pokazywać młodym ludziom, że kształcenie zawodowe nie jest czymś, od czego należy uciekać. Ono daje możliwości rozwoju, szansę odnalezienia siebie. Festiwal Perspektyw pozwala też na pokazanie potencjału, który istnieje w Raciborzu i powiecie raciborskim - dodaje S. Janowski.

Czwarta edycja Festiwalu Perspektyw to impreza dwudniowa (17-18.2018 r., godz. 9.00-14.30). Jutro opublikujemy w portalu Nowiny.pl relację z drugiego dnia festiwalu.


Zobacz również:

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.