Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Minister Marzena Machałek zachwycona Festiwalem Perspektyw 2018 [ZDJĘCIA, FILM]

17.10.2018 12:45 | 2 komentarze | żet

Organizowany przez Wydawnictwo Nowiny Festiwal Perspektyw przyciągnął do raciborskiej Areny Rafako ponad 2200 uczniów z całego regionu. Uroczystego otwarcia dokonała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Imprezę zaszczycili swoją obecnością także partlamenarzyści z naszego regionu: posłanka Izabela Kloc, poseł Czesław Sobierajski, senator Adam Gawęda oraz samorządowcy z Raciborza i powiatu raciborskiego: wśrod nich prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wicestarosta raciborski Marek Kurpis, burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla i wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój.

Minister Marzena Machałek zachwycona Festiwalem Perspektyw 2018 [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Podobno Konfucjusz powiedział kiedyś "Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz w swoim życiu ani jednego dnia". My dzisiaj robimy taki malutki kroczek ku temu, żeby gimnazjaliści i uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej wybrali pracę, która będzie sprawiała im przyjemność - powiedział podczas otwarcia Festiwalu Perspektyw Arkadiusz Gruchot, prezes Wydawnictwa Nowiny i pomysłodawca przedsięwzięcia. Następnie głos zabrała wiceminister Marzena Machałek.

Minister pod ogromnym wrażeniem

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego w jaki sposób pokazujecie to, czego się uczycie, jak wiele już wiecie, z jaką dumą o tym mówicie - powiedziała wiceminister Marzena Machałek do uczniów raciborskich szkół zawodowych, techników oraz Liceum Plastycznego. Zdaniem minister M. Machałek, Festiwal Perspektyw jest ważną inicjatywą służącą naprawie szkolnictwa zawodowego i technicznego, które przez wiele lat było zaniedbywane.

Festiwal Perspektyw to dwudniowa impreza, w trakcie której uczniowie raciborskich szkół branżowych, techników i Liceum Plastycznego pokazują gimnazjalistom i uczniom VIII klas szkół podstawowych co potrafią, dzielą się swoimi planami na przyszłość, opowiadają o perspektywach zawodowych, które otworzą się przed nimi po zdobyciy konkretnego fachu lub tytułu technika.

Karty prac i nagrody

Każdy gość festiwalu otrzymuje "kartę prac", którą wypełnia w miarę zwiedzania kolejnych stoisk. Spośród uczniów, którzy oddali kompletne karty prac, rozlosowywane są nagrody - głośniki oraz powerbanki ufundowane przez Miasto Racibórz oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Do tej pory w gronie szczęśliwców znaleźli się: Kamil Pawlik z Krzyżanowic, Emilia Walek z Borucina, Inga Wardenga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, Błażej Kurowski z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, Anna Durka z SP 13 w Raciborzu, Emilia Karasiewicz z Kornowaca.

Czas na zawodowców

Impreza jest częścią realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny autorskiego projektu edukacyjno-medialnego pn. Czas na zawodowców, którego celem jest skłonienie młodych ludzi do podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych, zgodnych z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Festiwal Perspektyw rozpoczął się rankiem 17 października i zakończy się 18 października (w godz. 9.30 - 14.30).

Wkrótce więcej informacji i zdjęć z imprezy. Już teraz polecamy również obszerną relację, która ukaże się w następnym numerze "Nowin Raciborskich" (w sprzedaży od 23 października).


Zobacz również:

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Czytaj podobne