Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Ludmiła Nowacka ma sojusznika w akcji ratunkowej dla hali ZSOMS

31.01.2019 13:00 | 1 komentarz | ma.w

Prezydent Dariusz Polowy zadeklarował na styczniowej sesji że pomoże dyrektor Ludmile Nowackiej w zabiegach o termomodernizację obiektu.

Ludmiła Nowacka ma sojusznika w akcji ratunkowej dla hali ZSOMS
Dr Ludmiła Nowacka radna miejska z Łączy nas Racibórz. Obok niej Krystyna Klimaszewska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na łamach Nowin Raciborskich była wiceprezydent miasta, obecnie szefowa szkoły sportowej mówiła w styczniu, że hali namiotowej niezbędna jest termomdernizacja. Obiekt gdzie trenują lekkoatleci czy zapaśnicy jest zimą wyjątkowo chłodny wewnątrz. Dodatkowo zagrożenie stwarzają nawisy z zadaszenia, powstające przy obfitych opadach śniegu. Halę, która kosztowała blisko 15 mln zł, trzeba przebudować tak by było w niej ciepło i bezpiecznie.

Deklaracja Polowego może oznaczać, że przy decyzjach finansowych marszałek (hala i szkoła mu podlegają) zwróci się do magistratu o partycypację w kosztach remontu.

Dyrektor Nowacka argumentowała, że z hali korzystają raciborzanie. Wcześniej w Nowinach podkreślała, że z obiektu korzysta często sportowa chluba miasta - Mistrzyni Europy Justyna Ersetic-Święty.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.