Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Kartka z kalendarza: Grand Prix Polski

10.03.2024 08:00 | 0 komentarzy | kama

Rozpoczęły się trwające dwa dni zawody Grand Prix Polski na pływalni 25-metrowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W imprezie wystąpiła rekordowa liczba ponad 250 zawodników z 30 klubów, z całej Polski. Do Raciborza przyjechały także cztery ekipy z Czech (Żlin, Ołomuniec, Ostrawa, Znojmo), które od wielu lat współpracowały z SMS-em. Najważniejszym wydarzeniem sportowym była porażka najlepszego polskiego „żabkarza” Marka Krawczyka na sprinterskim dystansie 50 m stylem klasycznym. W wyścigu tym świetnie dysponowani i bardzo zmobilizowani raciborzanie, podopieczni Piotra Genaralczyka okazali się na swojej pływalni „niezbyt gościnni” i pozwolili pływakowi AZS-AWF Gdańsk na zajęcie tylko trzeciego miejsca. Zwyciężył Arkadiusz Znachowski przed Michałem Spławińskim. Marek Krawczyk zrewanżował się jednak naszym zawodnikom na 100 i 200 metrów, na których zwyciężył zdecydowanie.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Rokicki (trener Krzysztof Pacelt), który na 400 i 800 m stylem dowolnym uległ tylko starszemu zawodnikowi z Czech, ale wygrał rywalizację w kraulowym dystansie – wyniki ekip zagranicznych nie były wliczane do ogólnej punktacji Grand Prix. Miejsce na „pudle” w wyścigu na 100 m stylem klasycznym wywalczyła 14-letnia Katarzyna Dulian (trener Sławomir Szwed). Dobrze pływali także: Robert Kaczyński (trener Piotr Generalczyk), Grzegorz Radomski (trener Maria Gawliczek), Patrycja Skibińska (trener Krzysztof Pacelt) i Agata Szewczuk (trener Piotr Generalczyk).