Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

RSS

Zielona przestrzeń przy punkcie widokowym w Kornowacu

09.04.2024 09:51 | 2 komentarze | eco

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Mateusz Pindel wspólnie z Wójtem Gminy Kornowac Grzegorzem Niestrojem oraz członkiem Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Katowicach Bronisławem Karaskiem otworzył dziś „Zieloną przestrzeń przy punkcie widokowym w Kornowacu”.

Zielona przestrzeń przy punkcie widokowym w Kornowacu
Projekt wpisuje się w otoczenie (punkt widokowy) i stworzy spójną, atrakcyjną przestrzeń oraz wykorzysta naturalną charakterystykę terenu Fot. WFOŚiGW w Katowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zielona, przestrzeń będzie wykorzystana do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przyrodniczych oraz spotkań społeczności lokalnej. Teren objęty projektem znajduje się tuż obok punktu widokowego w Kornowacu, na szlaku wież i platform widokowych Euroregionu Silesia. Jest to miejsce często odwiedzane, nie tylko przez mieszkańców gminy czy powiatu, ale również turystów z dalszych regionów Polski a nawet zagranicy. Planowane nasadzenia idealnie wkomponują się w otoczenie i są niezbędne da realizacji projektu. Nasadzenia zielenią oraz stworzona infrastruktura techniczna (mała platforma widokowa na poziomie gruntu) wpisuje się w otoczenie (punkt widokowy) i stworzy spójną, atrakcyjną przestrzeń oraz wykorzysta naturalną charakterystykę terenu.

Przy ocenie wniosków wzięto pod uwagę przede wszystkim pomysł na zagospodarowanie przestrzeni (wykorzystanie naturalnej charakterystyki terenu, zastosowane rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych; spójność, atrakcyjność koncepcji).

Istotnym kryterium wyboru była także zasadność planowanych wydatków w stosunku do rezultatów i zakresu działań, które obejmowały wniosek, a także zaangażowanie społeczności lokalnej w opracowanie projektu utworzenia terenu zielonego i w jego realizację oraz wykorzystanie przestrzeni terenów zieleni do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przyrodniczych, spotkań społeczności lokalnej. Koszt całkowity zadania wyniesie 297 101,01 zł, zaś dofinansowanie WFOŚiGW wyniosło 229 334,80 zł.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja