Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Drugie miejsce za bazę sportową

19.10.2010 00:00 mag
Gmina znalazła się w ścisłej czołówce gmin inwestujących w infrastrukturę sportową.

Forum Kapitału i Finansów ogłosiło wyniki tegorocznej edycji rankingu „Sukces mijającej kadencji”. Ranking to swoiste podsumowanie dokonań jednostek samorządów terytorialnych w obszarze ekonomii, infrastruktury i finansów. W gronie laureatów znalazły się Marklowice. Nagrodę za drugie miejsce w dziedzinie inwestycji w infrastrukturę sportową, w kategorii gmin wiejskich, osobiście odebrał wójt Tadeusz Chrószcz. Uroczyste przekazanie dyplomu miało miejsce 13 października w Warszawie na specjalnie przygotowanej konferencji. – Nie planowałem wyjazdu do stolicy. Ale powiedziano mi, że znaleźliśmy się w pierwszej piątce. Pomyślałem, że wypada być tam na miejscu – wyjaśnia wójt, dodając, że drugie miejsce było dla niego ogromnym zaskoczeniem. Gmina otrzymała wyróżnienie za działania w latach 2007–2009. W tym okresie zainwestowano w małe boiska, które funkcjonują przy szkołach, rozbudowano stadion oraz wzbogacono ofertę rekreacyjną na terenie Tropikalnej Wyspy.

(mag)

  • Numer: 42 (519)
  • Data wydania: 19.10.10