Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Orzeł i reszta

18.04.2006 00:00
Rodzice, krewni, znajomi - głosujcie na swojego „Orła". W kilku kolejnych wydaniach zaprezentujemy najzdolniejszych gimnazjalistów Raciborszczyzny. Za to, że postawili na naukę, mogą wygrać cenną nagrodę dla siebie i nie tylko. Kurs językowy dla „Orła", wycieczka do „AquaBrax" w Szymocicach dla jego całej klasy - to atrakcje tego konkursu. Do finału, awansują po dwie osoby z każdej prezentacji w NR, z największą liczbą SMS-owych głosów.
Kasia Hyjek GS ZSO Ms Racibórz
Jestem mieszkanką Raciborza. Mam dwóch braci - Mirka i Michała. Zdobyłam Mistrzostwo Polski w biegu na 60 m przez płotki, rok temu na 300 m - również przez płotki - złoty medal, a na 100 m - wicemistrzostwo. Mam mało wolnego czasu, ale jeśli się znajdzie - gram na gitarze. W przyszłości chciałabym zostać trenerką lekkoatletyki.
 
Barbara Różańska GS ZSO Ms Racibórz
Mieszkam w Wodzisławiu Śl. Mam brata Waldka. Tańczyłam i zdobyłam III miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii dzieci. Należałam do zespołu tanecznego. Przez rok byliśmy zespołowo mistrzami świata. Lubię rysować, uprawiam sport - rzucam dyskiem i kulą, relaksuję się słuchając muzyki. Chciałabym kontynuować naukę w LO nr 1 w Wodzisławiu.
 
Marcin Grzeszczuk GS ZSO Ms Racibórz
Mieszkam w Raciborzu. Mam brata Michała i siostrę Agnieszkę. Bardzo lubię jeździć na nartach i grać w piłkę nożną. Gram w Unii Racibórz. Uprawiam prawie wszystkie rodzaje sportu. Wolny czas spędzam na dworze z moim psem, jeżdżę na rowerze, oglądam filmy. Chciałbym się uczyć w II LO.
 
Daria Rudnik GS ZSO Ms Racibórz
Mieszkam w Raciborzu, mam dwóch braci - Łukasza i Dawida. Zdobyłam wicemistrzostwo Polski w sztafecie oraz indywidualnie IV m. na dystansie 50 i 200 m w pływaniu stylem grzbietowym. Brałam udział w maratonie matematycznym i konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Chciałabym zostać trenerką pływania.
 
Oliwia Ogińska G1 Racibórz
Brałam udział w III etapie wojewódzkim olimpiady z języka polskiego. Od 10 lat należę do zespołu „Źródło”. Rodzice zapisali mnie do niego kiedy miałam 4,5 roku. Uczę się tańca towarzyskiego i nowoczesnego. W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi. Bardzo lubię zwierzęta. Mam dwa psy i królika. Chciałabym kontynuować naukę w liceum. Marzę o zawodzie dekorator wnętrz lub weterynarz.
 
Alek Szymanek G1 Racibórz
Mieszkam w Ostrożnicy, mam siostrę Anię. Zakwalifikowałem się do II etapu olimpiady z matematyki, fizyki i geografii. W tegorocznym maratonie matematycznym zostałem laureatem. W wolnym czasie czytam książki, głównie fantasy, gram w RPG, korzystam z Internetu, uczę się programowania. Marzę o tym, by zostać programistą.
 
Łukasz Krężel G1 Racibórz
Mieszkam w Raciborzu, mam brata Patryka i siostrę Olę. Dostałem się do II etapu olimpiady z matematyki i fizyki na szczeblu powiatowym. Jestem laureatem VI Miedzynarodowego Maratonu Matematycznego. W ubiegłym roku otrzymałem wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur". Najbardziej interesuję się narciarstwem i tenisem. Chciałbym zostać lekarzem.
 
Cezary Hanslik G1 Racibórz
Mieszkam w Rudniku, mam siostrę Agnieszkę. Jestem przewodniczącym samorządu uczniowskiego. Dostałem się do II etapu olimpiady z języka polskiego na szczeblu powiatowym. W wolnym czasie tworzę własne filmy, obrabiam muzykę na komputerze. Uczęszczam do Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu na II rok organów kościelnych. Marzę o zawodzie lekarza.
 
Mateusz Jończyk G Dwujęzyczne Racibórz
Mieszkam w Raciborzu, mam siostrę Martę. Jestem tegorocznym laureatem wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i fizyki. Brałem także udział w konkursie matematycznym i fizycznym. Interesuję się informatyką, historią, metodami szybkiej nauki. Chciałbym zostać naukowcem lub programistą.
 
Mateusz Nowak G Dwujęzyczne Racibórz
Mieszkam w Krowiarkach. Mam siostrę Marcelinę. Jestem laureatem olimpiady z historii. Chodzę do radia Mittendrin, przyglądam się tam pracy i próbuję sam coś robić: m.in. robię wywiady. W wolnym czasie chodzę na SKS-y, lubię wychodzić z psem na spacer. Chciałbym się uczyć w I LO. W przyszłości chciałbym zostać księdzem, historykiem lub biologiem.
 
Ola Turkiewicz G Dwujęzyczne Racibórz
Mieszkam w Kuźni Raciborskiej. Mam starszego brata Łukasza. Jestem laureatką olimpiady z języka polskiego, etapu wojewódzkiego w Rybniku. Bardzo lubię rysować i czytać książki. Po ukończeniu gimnazjum chciałabym się uczyć w I LO, ale jeszcze nie mam sprecyzowanych planów. Myślę o studiowaniu psychologii.
 
Gosia Bańdura G Dwujęzyczne Racibórz
Mieszkam w Raciborzu. Mam siostry - Kasię i Anię oraz brata Tomka. Jestem laureatką olimpiady biologicznej, etapu wojewodzkiego w Rybniku. Uczę się grać na gitarze, robię maskotki na drutach, lubię czytać powieści Tolkiena. Po ukończeniu gimnazjum chciałabym kontynuować naukę w klasie o profilu biol.-chem. w I LO. W przyszłości chciałabym zostać biotechnologiem.
  • Numer: 16 (731)
  • Data wydania: 18.04.06