Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Wszystko drożeje. Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości też

18.01.2022 19:16 | 0 komentarzy | ż

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społeczny z Rybnika po raz kolejny poprowadzi inkubator przedsiębiorczości. Jego formuła zostanie rozszerzona. Samo przedsięwzięcie będzie też droższe.

Wszystko drożeje. Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości też
Roczne działania inkubatora przedsiębiorczości wieńczy konkurs na najlepszy biznesplan. W 2021 roku wygrała Magdalena Kwiatkowska, która prowadzi firmę Dzikie zbiory.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości zmienia nazwę. Od tego roku będzie się nazywał Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości i Organizacji Pozarządowych. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych po raz kolejny wygrało konkurs na jego prowadzenie. CRIS będzie realizować to zadanie w latach 2022-2023. Miasto Racibórz wyda na ten cel łącznie 320 tys. zł.

Prowadzenie inkubatora przedsiębiorczości w 2021 roku kosztowało raciborskiego podatnika 140 tys. zł.

- W ramach Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzone będą między innymi szkolenia, doradztwo, wizyty studyjne, warsztaty praktyczne czy spotkania biznesowe - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

Projekt zakłada współpracę z następującymi grupami docelowymi:

  • osoby bezrobotne zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej,
  • osoby pracujące, ale jednocześnie planujące zmienić swoją sytuację na rynku pracy,
  • uczniowie i absolwenci szkół średnich oraz wyższych, zainteresowani rozwojem własnych inicjatyw przedsiębiorczych,
  • funkcjonujący przedsiębiorcy (głównie ci z krótkim stażem poszukujący możliwości rozwoju),
  • organizacje pozarządowe oraz inicjatorzy wydarzeń społecznych w zakresie rozwoju organizacji/grup i planowanych inicjatyw społecznych lub w sferze przedsiębiorczości społecznej.

- Warto podkreślić, że po raz pierwszych w ramach działania Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości wzięte pod uwagę zostały organizacje pozarządowe (NGO), dla których organizowane będą szkolenia, a także będą mogły skorzystać z doradztwa. Ma to stanowić bodziec do wzrostu zaangażowania mieszkańców w działalność takich organizacji, oraz ich rozwój i popularyzację poprzez kładzenie odpowiedniego nacisku na działania marketingowe. Istotnym elementem w ramach działalności prowadzonego przez CRIS Raciborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest również Akademia Młodego Przedsiębiorcy, dzięki której odbywać się będą między innymi wizyty studyjne w zakładach, warsztaty praktycznej przedsiębiorczości w szkołach oraz konkursy na najlepszy szkolny biznesplan - informuje magistrat.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż


Zobacz również: