Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Zadowoleni klienci chcą jeszcze... Rafamet ma nowe kontrakty

19.04.2019 11:03 | 0 komentarzy | ż

Od początku tego roku firma Rafamet podpisała umowy na dostarczenie tokarek dla odbiorców z Peru, Indii, Azerbejdżanu, Turcji i Polski.

Zadowoleni klienci chcą jeszcze... Rafamet ma nowe kontrakty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tokarki marki Poręb będą pracować w Turcji i Polsce

Jednym z kontraktów zawartych przez Spółkę jest ten na dostawę tokarki kołowej TRB 155 CNC x 4000 dla tureckiego klienta z branży stalowej. Obrabiarka będzie pracować w linii produkcyjnej profili stalowych o długości do 4 metrów. Warto zaznaczyć, że jest to powrót marki Poręba do Turcji po kilku latach nieobecności. Właścicielem marki jest obecnie Rafamet.

- Od momentu zakupu dbamy, by marka Poręba odzyskiwała swoją pozycję renomowanego dostawcy ciężkich tokarek poziomych. Systematycznie pracujemy nad tym, by efekty naszych działań były coraz bardziej widoczne. W ostatnim czasie zaowocowało to podpisaniem kontraktu z tureckim klientem działającym w branży stalowej – mówi Paweł Michalewski, dyrektor eksportu w firmie Rafamet.

Przedstawiciel spółki dodaje, że rynek tokarek poziomych jest trudny ze względu na liczną konkurencję, a szczególnie w Turcji, gdzie, oprócz obecności tradycyjnych dostawców z Europy, bardzo silną pozycję zajmują firmy azjatyckie. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań. - Mocno walczyliśmy o ten kontrakt. Radości z jego zawarcia nie krył także przedstawiciel tureckiego klienta, który przyznał, że do porębowskich maszyn ma duże zaufanie, ponieważ kilka z nich już od wielu lat tam pracuje – dodaje P. Michalewski.

Obrabiarki marki Poręba pracować będą także w Polsce, bowiem firma Rafamet podpisał umowę na dostarczenie m.in. dwóch sztuk tokarek kłowych typu TCG 135 N dla nowosądeckiego Newagu.

Maszyny dla producentów taboru szynowego

Współpraca z producentami taboru szynowego jest owocem długoletniej działalności spółki z Kuźni Raciborskiej. Dzięki temu jeszcze w tym roku Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A. dostarczy odbiorcy z Azerbejdżanu tokarkę podtorową UGE 300 N przeznaczoną do regeneracji kół pojazdów szynowych o nacisku na oś do 30 ton. Maszyna pracować będzie w warsztacie firmy Stadler w Baku.

- Pracujemy z różnymi klientami, w tym również z producentami taboru szynowego. Jednym z nich jest właśnie Stadler a, kolejnym Newag z Nowego Sącza, który zamówił ostatnio nasz najnowszy wyrób tj. tokarkę portalową z napędem ciernym typu UFD 140 N – tłumaczy Paweł Michalewski.

Kolejna tokarka znajdzie się w Ameryce Południowej

Firma Thyssenkrupp Industrial Solutions (Perú) to kolejny klient firmy Rafamet. W jej posiadaniu znajduje się już kilka tokarek zakupionych w latach ubiegłych. - Jest to dokładnie czwarta tokarka karuzelowa dla firmy z grupy Thyssenkrupp z Ameryki Południowej, a druga dla odbiorcy z siedzibą w Peru. Pierwszą maszynę dostarczyliśmy w 2006 toku i teraz klient chciał zamówić w zasadzie taką samą. Przeznaczenie wszystkich czterech obrabiarek jest bardzo specyficzne, bowiem chodzi o regenerację elementów ogromnych kruszarek używanych we wstępnej fazie produkcji cementu, a większość czasu ich pracy to ciężkie wiercenie. Na jednym detalu w kształcie rury o średnicy ok. 4 m i podobnej wysokości trzeba odtworzyć kilkanaście tysięcy otworów – wyjaśnia Paweł Michalewski.

Dwustojakowe tokarki karuzelowe serii KCI są przeznaczone głównie do wykonywania operacji obróbkowych w zakresie toczenia, wytaczania powierzchni cylindrycznych, stożkowych i krzywoliniowych wielkogabarytowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach. Mogą również wykonywać frezowanie, wiercenie i szlifowanie.

źródło: Rafamet/Adventure Media, oprac. ż