Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Uczniowie nagrodzeni, przedsiębiorcy uhonorowani. Gala "Powiat i biznes" za nami [ZDJĘCIA]

05.06.2018 11:18 | 0 komentarzy | juk

– Zgromadzili się tutaj najlepsi z najlepszych. Chcę wam podziękować za wasze zaangażowanie w edukację, za osiągnięte wyniki - mówił Ireneusz Serwotka podczas gali "Powiat i biznes".

Uczniowie nagrodzeni, przedsiębiorcy uhonorowani. Gala "Powiat i biznes" za nami [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli zorganizowali galę wręczenia nagród najlepszym uczniom oraz laureatom konkursów zawodowych pod nazwą "Powiat i biznes". Impreza odbyła się 4 czerwca w auli wodzisławskiego I Liceum Ogólnokształcącego. – Łączy nas wspólna wizja Powiatu Wodzisławskiego, jako miejsca atrakcyjnego do życia i zamieszkania. Uczniowie, którzy odbierają nagrody, zasługują na to. Konsekwentne wspieranie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego przybliża nas do tego celu – mówił do zebranych przedsiębiorców i uczniów Marcin Kopczyński konsultant PODN, prowadzący galę wraz z naczelnikiem Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Katarzyną Zöllner-Solowską.

Podczas pierwszej części gali najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia w kończącym się roku szkolnym. Ich sukcesy doceniły władze powiatu oraz pracodawcy – fundatorzy nagród. Wręczenie nagród laureatom konkursów zawodowych organizowanych przez PODN był drugim punktem programu gali. W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się 13 konkursów z takich dziedzin jak prawo, BHP, mechanika, mechatronika, informatyka, czy gastronomia. Wszystkie odbyły się dzięki wsparciu lokalnych firm. – Wspólnie z przedsiębiorcami organizujemy szereg imprez, dzięki którym uczniowie z powiatu wodzisławskiego mogą poznać wybrane zawody i zaplanować swoją ścieżkę kariery – mówi Iwona Miler, pomysłodawca gali i dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.

Przedsiębiorcy działający na terenie powiatu wodzisławskiego od lat aktywnie włączają się w promocję kształcenia zawodowego. Ich pomoc polega na profesjonalnym wsparciu kadrowym, organizacji kształcenia praktycznego, doposażaniu pracowni, a także na popularyzowaniu przedsiębiorczości wśród młodzieży. Gala "Powiat i biznes" była okazją do podziękowania im za zaangażowanie. – Zgromadzili się tutaj najlepsi z najlepszych. Chcę wam bardzo podziękować za wasze zaangażowanie w edukację, za osiągnięte wyniki. Przyjmijcie gratulacje, które przekazuję w imieniu Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Chciałbym też złożyć na ręce przedsiębiorców podziękowania. Bez was i waszego wsparcia wielu sukcesów by nie było. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się równie licznie – mówił Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka. Przedsiębiorcom wręczono ekologiczne pamiątki w postaci sadzonek wierzb.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski