środa, 17 kwietnia 2024

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

03.03.2013 10:03 | 6 komentarzy | kozz

Za trzy tygodnie na ligowe boiska powrócą piłkarki czterokrotnego mistrza Polski - RTP Unia Racibórz. Zawodniczki raciborskiego klubu powalczą o piąty z rzędu tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Poznaj piłkarki Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tymczasem w przerwie zimowej w kadrze RTP Unia Racibórz doszło do solidnych przetasowań. Odszedły Aleksandra Sosnowska, Alicja Pawlak, Katarina Ištóková, Katarzyna Krupa, Patrycja Pożerska, Ivana Bojdová i Agata Tarczyńska. W ich miejsce pojawiło się kilka nowych zawodniczek: Ewelina Kamczyk, Gabriela Grzywińska, Grace Asare, Cynthia Adobea i Daria Kasperska.

Nad kadrą czuwa sztab szkoleniowy składający się z trenerów Remigiusza Trawińskiego i Andrzeja Jasińskiego, trenera odnowy biologicznej Mariusza Gnoińskiego, trenera bramkarek Leszka Zająca, kierownika drużyny Grzegorza Frankowskiego i lekarza drużyny dr Stanisława Gamrota.

RTP Unia Racibórz jest liderem rozgrywek Ekstraligi kobiet i jest na najlepszej drodze w zdobyciu piątego mistrzowskiego tytułu. Więcej mistrzostw na swoim koncie mają piłkarki Czarnych Sosnowiec (12) i AZS-u Wrocław (8). Czterokrotnymi mistrzyniami jest także gdyński klub Checz.

Kadra RTP Unia Racibórz na rundę wiosenną 2013:

Bramkarki:
Daria Antończyk, Dorota Wilk, Marlena Janeczek.
Obrończynie: Donata Leśnik, Natasza Górnicka, Gabriela Grzywińska, Hanna Konsek, Cynthia Adobea.
Pomocniczki: Natalia Chudzik, Marta Mika, Karolina Wieczorek, Dominika Sýkorová, Ewelina Kamczyk, Daria Kasperska.
Napastniczki: Anna Żelazko, Patrycja Wiśniewska, Grace Asare, Dżesika Jaszek, Chinasa Okoro Gloria.