środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Piąte miejsce i dwa wyróżnienia Salosu Pogrzebień

27.02.2013 12:12 | 0 komentarzy | red

Po raz czwarty od 2009 roku drużyna młodych piłkarzy trenujących w Salosie Pogrzebień, wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Tym razem adepci futbolu reprezentujący trzy miejscowości gminy Kornowac wystąpili w Niepołomicach pod Krakowem.

Piąte miejsce i dwa wyróżnienia Salosu Pogrzebień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Igrzyska organizowane przez Salezjańską Organizację Sportową RP zawsze są perfekcyjnie przygotowane. Nie inaczej było i w dniach 15-17 lutego w Niepołomicach i Staniątkach, które organizowały rozgrywki. Trzydniowy pobyt był dla młodych podopiecznych trenera Krzysztofa Koczora nie tylko okazją do grania w piłkę nożną. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji artystycznych i kulturalnych.

Jest już niemal tradycją, że Pogrzebień jest znacznie mniejszy liczebnie od innych placówek startujących w halowych rozgrywkach. Przeciwnikami Salosu były drużyny m.in. z Lubina, Gdańska i Rzeszowa. Urodzeni w 2000 roku i w latach późniejszych chłopcy radzili sobie bardzo dobrze. Warto odnotować, że zaledwie kilku zawodników zespołu przyszło na świat w 2000 roku, przez co przeciwnicy przewyższali ich warunkami fizycznymi. Ostatecznie pogrzebienianie ukończyli rywalizację na piątym miejscu, wygrywając w decydującym spotkaniu z Salosem Ełk 3:1. Nie był to jednak jedyny sukces drużyny, bowiem kapitan zespołu Kamil Koczor został wybrany do najlepszej piątki turnieju, a Kamil Szlufarski został wyróżniony za to, że był najmłodszym uczestnikiem Igrzysk.

- Sam udział w tak dużej imprezie jest dla tych chłopców sporym przeżyciem - wskazuje trener Koczor. - Pod względem piłkarskim także pokazaliśmy się z dobrej strony - dodaje.

Kadra Salosu Pogrzebień na turniej w Niepołomicach i Staniątkach:

Zawodnicy: Kamil Cieślik, Kamil Jęczmionka, Mariusz Krasek, Kamil Koczor, Dominik Maciaszek, Michał Moneta, Miłosz Musiolik, Mateusz Niestrój, Mikołaj Niestrój, Jarosław Pytlik, Kamil Szlufarski, Wojciech Wieczorek.

Opiekunowie: Krzysztof Koczor (trener), Michał Knura (kierownik drużyny), Henryk Wencel.

Michał Knura