Sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Unitki dokończą sezon! Odchodzą Słowaczki, wraca Daria Kasperska

25.02.2013 18:10 | 10 komentarzy | kozz

Piłkarki Unii Racibórz powalczą o piąte z rzędu mistrzostwo Polski. Jeśli zawodniczki prowadzone przez trenerów Remigiusza Trawińskiego i Andrzeja Jasińskiego wywalczą tytuł postarają się o udział w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzów Kobiet.

Unitki dokończą sezon! Odchodzą Słowaczki, wraca Daria Kasperska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Racibórz postara się, aby eliminacje odbyły się w Raciborzu. W dwóch poprzednich edycjach Unia musiała wziąć udział w turniejach kwalifikacyjnych w Finladii i Słowacji. Jeśli UEFA przyznałaby prawo do organizacji turnieju to jednocześnie przekazałaby pieniądze na możliwość jego rozegrania. - Organizacja tego turnieju to byłaby promocja dla miasta. Gdy przychodzą pieniądze z zewnątrz to miasto zyskuje - powiedział prezes Trawiński.

Szef RTP Unia Racibórz jest po kolejnym spotkaniu z władzami miasta. Obie strony stwierdziły, że klub powinien istnieć dla dobra środowiska sportowego i miasta.

Kadra Unii Racibórz zostaje odchodzona do 19 piłkarek, wszystko ze względów oszczędnościowych. - Zawodniczki zgodziły się grać rundę wiosenną po kosztach, później będziemy negocjowali kontrakty - powiedział Trawiński. Drużynę opuściły Słowaczki: Ivana Bojdová i Katarina Ištóková, a także Kamila Kmiecik, która przyszła w przerwie zimowej. Do Raciborza po ponad dwóch latach wraca Daria Kasperska, która ostanio grała w Pogoni Women Szczecin. Bramkarka Marlena Janeczek będzie funkcjonowała w klubie na zasadach amatorskich, a sztab szkoleniowy zostanie uszczuplony do minimum.

Najbliższe plany raciborskiej Unii to sparing we wtorek z zawodnikami z rocznika 1998 MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, który odbędzie się w czeskim Krawarzu. W sobotę Unia wyjeżdza do Grodziska Wielkopolskiego na pierwszy mecz o stawkę. Będzie to spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski z pierwszoligowym Zagłębiem Lubin. - W meczu z Lubinem nie zagrają kontuzjowane od dłuższego czasu Anna Żelazko i Natasza Górnicka, a także Afrykanki sprowadzone w przerwe zimowej: Grace Asare i Cynthia Adobea, które oczekują na pozwolenie na pracę i pobyt w Polsce - wytłumaczył Trawiński. Szef RTP Unia dodał, że ciemnoskóre piłkarki przebywają legalnie, ale trzeba załatwić także inne procedury.

Z faktu, iż Unia powalczy o piąte mistrzostwo Polski nie będzie zadowolony rywal z Konina. Posadę pierwszego trenera Medyka Konin ponownie objął Roman Jaszczak, który od lat próbuje wywalczyć mistrzostwo. Czy i tym razem Unia stanie na przeszkodzie Medykowi, pokażą najbliższe miesiące. Pierwszy mecz ligowy RTP Unia Racibórz rozegra 23 marca z GOSiRkami Piaseczno.

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.