Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

HLPN: Zobacz bramki z sobotnich meczów - VIDEO

02.12.2012 00:38 | 0 komentarzy | kozz, sefa

W sobotni wieczór na parkiet Areny Rafako rozegrano trzy drugoligowe spotkania.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Grupy A: Drużyna X oraz Jaśkowski.net-Team. Jednak liderująca do tej pory Drużyna X tym razem musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Po pierwszej połowie przewaga Jaśków nie była jeszcze tak duża, prowadzili tylko jedną bramką. Jednak w drugiej części Jaśkowski.net-Team wyraźnie odskoczył swoim przeciwnikom i wygrał całe spotkanie (8:3). Tym samym Drużyna X straciła swoje pierwsze punkty. Natomiast Jaśkowski.net-Tam po porażce w pierwszej kolejce z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej i ostatecznie po trzech kolejkach ma na swoim koncie przegraną, remis i wygraną.

W drugim meczu tej grupy Czarne Koszule przegrały z Red Bulls Team (3:5). „Arbitrzy” osłabieni brakiem m.in., prowadzącego w klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 (najlepszych strzelców), Grzegorz Wojdy, po pierwszej połowie jeszcze remisowali, jednak w drugiej połowie nie dali rady swoim przeciwnikom. Czarne Koszule po pierwszej, wysokiej wygranej w dwóch kolejnych spotkaniach doznały porażki. Jednak w spotkaniach tych grali chyba z najmocniejszymi drużynami w swojej grupie i w kolejnych spotkaniach powinno być już łatwiej. Red Bulls Team, prezentując w dotychczasowych meczach efektywny i efektowny football, pokazali się jako drużyna, która najprawdopodobniej będzie wraz z Canarinhos walczyć o pierwsze miejsce w grupie. RBT po dwóch kolejkach ma komplet punktów i co najmniej do jutrzejszego wieczora zajął pozycję lidera.

W ostatnim pojedynku spotkały się zespoły Grupy B, Sześć stów w plecy i LAżulowe Wybrzeże. Po zaciętym spotkaniu wygrała ta pierwsza drużyna (8:2). LA już po pierwszej połowie przegrywali 4:0. W drugiej połowie wydawało się, że mogą postarać się o odrobienie strat. Na samym początku śmielej zaatakowali i przez pewien okres zamknęli swoich przeciwników na ich połowie. Jednak drużyna Sześć stów w plecy przeczekała napór swoich rywali, dorzuciła kilka trafień i pewnie zainkasowała komplet punktów. Sześć stów w plecy drugi raz z rzędu wygrywa spotkanie. LA natomiast nie może zaliczyć początku rozgrywek do udanych. Po dwóch spotkaniach nie ma ani jednego punktu. Jednak na ich usprawiedliwienie można napisać, że drużyna w drugim spotkaniu wystąpiła bez bramkarza a w obu pojedynkach brakowało im szczęścia. W efekcie pomimo ambitnej postawy na pierwsze punkty musi jeszcze poczekać przynajmniej do następnego tygodnia.

Pomimo nieobecności w tym tygodniu pozycję lidera w klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 utrzymuje, z 7 trafieniami, Grzegorz Wojda (Czarne Koszule). Kolejnymi w klasyfikacji, z jedną bramkę straty są Damian Botorek (Bad Boys), Jarosław Wieczorek (Jaśkowski.net-Team) oraz Łukasz Wojtyna (Red Bulls Team).

W tą niedzielę na hali zapowiada się bardzo ciekawy wieczór. O 17.00 na parkiet wybiegną zawodnicy Canarinhos oraz Mieszka. Kanarkowi w pierwszym spotkaniu pokazali bardzo efektowną i miłą dla oka piłkę. Mieszko natomiast w każdym spotkaniu walczy do końca i niejednokrotnie punkty zdobywa dopiero w ostatnich sekundach spotkania. W kolejnym pojedynku Węglowski Team zagra z ProAktywnymi.com. Będzie to pojedynek drużyn zajmujących dwa pierwsze miejsca w swojej grupie. Spotkanie to może zadecydować o tym, kto wygra grupę. Od 19.00 na parkiet wybiegną zawodnicy zespołów z pierwszej ligi. Najpierw zaprezentują się Salos Pogrzebień oraz Cukiernia Gianni. Cukiernia walcząc o najwyższe cele nie może pozwolić sobie na stratę punktów, natomiast dla Salosu, który najprawdopodobniej będzie walczył o utrzymanie każdy punkt jest ważny. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie z godziny 20.00 pomiędzy KMP SMS Hyrbud oraz Xpres.pl. Zespół KMP po dwóch meczach nie zdobył jeszcze żadnego punktu. Jednak po dotychczasowej postawie tej drużyny należy się spodziewać, że KMP SMS Hyrbud wkrótce odbije się od dna. Xpres.pl przyzwyczaił, że zawsze stanowi ciężkiego przeciwnika, oraz że spotkania z jego udziałem są emocjonujące. Interesujące powinno także być spotkanie z godziny 21.00 pomiędzy Pędzącymi Bykami i Rozruchem Żorska Team. PB będąc jednym z faworytów do wygrania ligi będą podejmowali ambitnie grających zawodników z Żorskiej. Oba zespoły na pewno nie odpuszczą, co zapowiada niezwykle ciekawy pojedynek.

Zapraszamy na niedzielne spotkania:


Niedziela         02.12.2012


17.00   Canarinhos – Mieszko                                               L2A K3
18.00   Węglowski Team – ProAktywni.com                         L2B K3
19.00   Salos Pogrzebień – Cukiernia Gianni                         L1 K3
20.00   KMP SMS Hyrbud – Xpres.pl                                      L1 K3
21.00   Pędzące Byki – Rozruch Żorska Team                      L1 K3

Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski