Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Londyńczycy odwiedzili Lenka. Tylko Wolny się cieszył

28.08.2012 14:51 | 5 komentarzy | kozz

Olimpijczycy z Raciborza spotkali się dziś z prezydentem miasta. Włodarz zaprosił Justynę Święty, Artura Nogę i Ryszarda Wolnego, by im pogratulować.

Londyńczycy odwiedzili Lenka. Tylko Wolny się cieszył
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na spotkaniu byli także obecni: Sławomir Szwed - prezes Victorii Racibórz, Marek Kurpis - naczelnik Wydziału Edukacji, kultury i Sportu UM Racibórz, Kazimierz Stępień - trener lekkoatletów z Victorii/ZSOMS, Grażyna Lewicka - wicedyrektor ZSOMS i Rafał Smoleń wicemistrz świata juniorów w sztafecie 4x400 metrów.

Płotkarz Artur Noga przyznał, że wrócił do Polski w nie najlepszym humorze z powodu kontuzji, która uniemożliwiła mu bieg. - Na pewno nie jestem szczęśliwy. Za cztery lata będę się starać, żeby na olimpiadzie w Rio de Janeiro wyniki były lepsze i żeby zdrowie dopisało. No cóż, sport jest taki, że kontuzje były, są i będą. Dlatego nie można się poddawać, tylko brnąć do przodu. Praca nad kondycją jest długotrwała. Wykonuje się ją na co dzień i miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy pod tym względem. Na igrzyska jechałem w pełni przygotowany. lekarze zadeklarowali, że jestem zdrowy, a że stało się tak jak się stało, no cóż... Niestety, taki jest sport - powiedział dziennikarzom obecnym na spotkaniu.

Trener kadry narodowej Ryszard Wolny stwierdził, że ocenia bardzo dobrze te igrzyska: - Mam porównanie, bo byłem w sumie na siedmiu. Ogranizację igrzysk w Londynie mogę zaliczyć do bardziej udanych. Anglicy w skali 1 do 10 osiągnęli 11 punktów. Byli bardzo dobrze pod względem organizacyjnym przygotowani. Byłem tam w roli trenera i muszę przyznać, że czakaliśmy na ten medal 16 lat, bo od igrzysk w Atlancie, gdzie zdobyliśmy pięć medali, nie mieliśmy takich sukcesów. To, że Damian Janikowski zdobył ten medal, to zasługa wielu ludzi, ale przede wszystkim jego. To zawodnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie i odporny psychicznie. Mam nadzieję, że inni będą się na nim wzorowali.

Biegająca na 400 m Justyna Święty powiedziała: - To było do przewidzenia, że nie przywieziemy medalu. To na razie było poza naszym zasięgiem. Jesteśmy młodą sztafetą, ale już na 4 lata powalczymy o wejście do finału. Od października zaczynamy intensywne przygotowania.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec, zastępca przewodniczącego rady powiatu raciborskiego