Piątek, 21 czerwca 2024

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Młodzi sportowcy SMS docenieni przez marszałka

05.10.2011 11:03 | 0 komentarzy | e

Uczniowie raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wyróżnieni prestiżową nagrodą marszałka za wybitne osiągnięcia sportowe. Nagrody odebrali wczoraj podczas uroczystej gali w Katowicach, w gronie kilkudziesięciu laureatów z całego Śląska.

Młodzi sportowcy SMS docenieni przez marszałka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ta prestiżowa nagroda to potężna motywacja do dalszej walki, czasem walki, jak przyznają młodzi sportowcy, z własnymi słabościami, bo sport to ciężka praca. - O 6:45 rozpoczynamy rozgrzewkę, potem dwugodzinny trening w wodzie, popołudniu siłownia, bieganie lub rowery, a od 17.00 kolejny trening w wodzie. I tak codziennie! - śmieje się pływaczka Kasia Nawaryńska. - Czy miewamy kryzysy? No jasne! Ale zazwyczaj wszystko mija następnego dnia, kiedy tylko znowu znajdę się w wodzie. Ale wiele też zależy od samych trenerów, gdyby nie mieli do nas odpowiedniego podejścia, na pewno kryzysów byłoby więcej - przyznaje. Najważniejsza jest wytrwałość - uważa drugi z nagrodzonych Krzysiek Tokarski. - Żeby wciąż tu wracać i trenować. Ale też uczciwość, żeby przepływać bez oszukiwania takie dystanse jakie zadaje trener - dodaje z uśmiechem.

Dla szkoły tak zdolni, nagradzani uczniowie, to ogromny prestiż - podkreśla dyrektor Arkadiusz Tylka. - 75 procent sukcesu to praca i motywacja samych sportowców, ale bardzo się cieszę, że mamy swój udział w pozostałych 15 - mówi Tylka. Praca z młodymi sportowcami jest nie lada wyzwaniem - przyznaje kierownik ds. pływania Ewa Lewandowska. - Naprawdę trzeba wykazać wysoki kunszt trenerski, żeby spotkania z młodzieżą z jednej strony motywowały i były skuteczne, a z drugiej - nie zamęczały zawodników - twierdzi Ewa Lewandowska.

Nagrodę marszałka otrzymała szóstka uczniów raciborskiego SMS-u: zapaśnik Dawid Ersetic (już absolwent), oraz pływacy: Mikołaj Machnik (trener Piotr Generalczyk), Dominik Zyg (trener Piotr Keralczyk), Krzysztof Tokarski (trenerka Maria Gawliczek) i Katarzyna Nawaryńska (trenerka Ewa Lewandowska) oraz triathlonista Jakub Goliniewski (trener Michał Szłapka).

(red.)

Zdj. - Kasia Nawaryńska prezentuje dyplom i nagrodę