Poniedziałek, 9 września 2024

imieniny: Sergiusza, Piotra, Ścibora

Jastrzębski Węgiel wystąpił w BOGDANKA Volley Cup

3 godziny temu | 0 komentarzy | dud

Mistrzowie Włoch z Perugii wygrali turniej BOGDANKA Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, pokonując w wielkim finale 3:1 Jastrzębski Węgiel.

Ponad cztery tysiące kibiców w lubelskiej Hali Globus mogło przez dwa pasjonować się starciami medalistów olimpijskich. Atrakcyjny turniej pełen gwiazd światowej siatkówki był jednym z marzeń legendy polskiej siatkówki, honorowego obywatela miasta Lublin.

Dla JW był to ostatni test przed nowym sezonem. 14.09 o 20:30 zagra pierwszy mecz PlusLigi sezonu 2024/25 w Tarnowie z Barkomem Każany Lwów, natomiast 21.09 o 14:45 podejmie w Jastrzębiu-Zdroju Asseco Resovię Rzeszów.

To były wspaniałe dwa dni z najlepszą siatkówką na świecie. Tak silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju siatkarskiego jeszcze w Polsce nie było. W trzeciej edycji turnieju BOGDANKA Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza rywalizowali mistrzowie Polski z Jastrzębskiego Węgla, mistrzowie Włoch Sir Susa Vim Perugia oraz dwie czołowe polskie drużyny – Asseco Resovia Rzeszów i BOGDANKA LUK Lublin. W składach każdej z ekip byli medaliści olimpijscy z Paryża i gwiazdy światowej siatkówki z całego świata. Trzecie miejsce w imprezie wywalczyli w niedzielę gospodarze turnieju BOGDANKA LUK Lublin, którzy w wypełnionej Hali Globus pokonali 3:0 Asseco Resovię.

Organizację turnieju dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Lubelskiego oraz Miasta Lublin.