Poniedziałek, 26 sierpnia 2024

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

Unia Turza Śląska wygrała z beniaminkiem

2 godziny temu | 0 komentarzy | dud

Unia Turza Śląska odniosła swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Podlesiankę Katowice 2:0.

Beniaminek Betclic III ligi postawił trudne warunki i szczególnie w pierwszej połowie miał kolosalną przewagę w posiadaniu piłki, a także w sytuacjach podbramkowych. Dość powiedzieć, że gospodarze wywalczyli w pierwszych 45. minutach gry aż osiem rzutów rożnych, wobec żadnego drużyny Unii, ale to goście okazali się bardziej konkretni pod bramką rywali.

Turzanie w ten sposób odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło im "zakręcić" się bliżej środkowej strefy ligowej tabeli, bowiem do piątych w tabeli Karkonoszy Jelenia Góra tracą tylko 3 punkty. Za tydzień Unitów czeka starcie z niewygodnym rywalem, jakim zawsze był Stilon Gorzów Wielkopolski (w ubiegłym sezonie przegrali z nimi oba mecze).

LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE – KS UNIA TURZA ŚLĄSKA 0:2 (0:1)

• 0:1 Sławomir Musiolik 39 min. (rzut karny)
  • 0:2 Szymon Nocoń 53 min. (rzut wolny)

LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE: Wiktor Lipiec – Sebastian Kopeć (85. Jakub Roj), Kajetan Kunka, Łukasz Winiarczyk – Przemysław Żemła, Bartosz Nowotnik (67. Oleksii Sivtsev), Marcin Rosiński, Miłosz Krzak (67. Jakub Cebulak) – Maciej Niesyto (26. Daniel Paszek), Alan Lubaski (67. Jacek Jarnot) , Łukasz Grzeszczyk. Pozostali rezerwowi: Artur Tomanek, Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Dawid Pasieka. Trener: Dawid Brehmer.

KS UNIA TURZA: Wiktor Gorel – Tomasz Okulicki, Jakub Baran, Michał Mazur – Mateusz Pawlak, Jakub Zawierucha (89. Daniel Szymczak), Patryk Witkowski, Szymon Nocoń (80. Bartosz Włodarczyk) – Jakub Kuczera (64. Bartłomiej Twarkowski), Jakub Jeleń (46. Piotr Strączek), Sławomir Musiolik (46. Oskar Wala). Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Marcel Wramba, Dominik Klimkiewicz, Konrad Stisz. Trener: Dariusz Kłus.

źródło: uniaturza.pl