Czwartek, 22 sierpnia 2024

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Piąty sparing JKH GKS Jastrzębie

4 godziny temu | 0 komentarzy | dud

W piątym sparingu przed sezonem 2024/25 hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z czeskim pierwszoligowcem z Frydka-Mistka 2:4 (0:1, 1:2, 1:1).

Mecz był wyrównany, a o wygranej rywali zadecydowały de facto trzy skutecznie wykorzystane przewagi. Cenny test pod Lysą Horą będzie miał swoją kontynuację za tydzień, gdy jastrzębianie podejmą Czechów w rewanżu na Jastorze.

Gospodarze wtorkowych zawodów otworzyli wynik na trzy sekundy przed pierwszą przerwą, co zmusiło podopiecznych Roberta Kalabera do wzmożonych ataków w drugiej odsłonie. Co jednak ciekawe, wyrównanie padło po klasycznej kontrze, której wykonawcą okazał się Maciej Urbanowicz. Z remisu cieszyli się tylko nieco ponad dwie minuty, po których Macieja Miarkę pokonał Stepan Havranek. Choć w momencie oddawania strzału przez rywala siły na tafli były wyrównane, to z ławki kar wracał dopiero Szymon Kiełbicki.

Wynik drugiej tercji ustalił w 39. minucie Lukas Kucsera (ponownie w power-play). Na początku trzeciej odsłony jastrzębianie złapali kontakt skutecznym uderzeniem wracającego na taflę po urazie głowy Samuela Petrasa, ale ostatnie słowo należało do Czechów, którzy znów wykorzystali grę w pięciu na czterech.

Rezerwowym bramkarzem JKH był tego dnia młodziutki Jakub Futryk (rocznik 2006). Nieobecność Jakuba Lackovicia była spowodowana przeziębieniem.

We wtorek, 27 sierpnia o godz. 18:00 na Jastorze JKH rozegra rewanż z ekipą z Frydka-Mistka. Do rozpoczęcia sezonu pozostały trzy tygodnie.

HC Frydek-Mistek - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

• 1:0 Pacalaj - Vesely - Svacina 19:57
  • 1:1 Urbanowicz 28:04
  • 2:1 Havranek - Svacina - Gerych 30:35
  • 3:1 Kucsera - Marosz - Zboril 38:34 5/4
  • 3:2 Petras - Pulkkinen 41:51
  • 4:2 Ramik - Marosz - Kucsera 52:33 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Futryk) - Kunst, Onak, Urbanowicz, Petras, Sołtys - Makela, Ronkainen, Ł. Nalewajka, Kuru, Pulkkinen - Żurek, Bagin, Kasperlik, Kiełbicki, R. Nalewajka - Górny, Hanzel, Stolarski, Ślusarczyk, Zając.