Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Oskar Paprzycki piłkarzem GKS-u Jastrzębie

24.06.2024 10:09 | 0 komentarzy | dud

26-letni pomocnik, który poprzedni sezon spędził w szeregach ligowego rywala, podpisał z klubem 2-letnią umowę. 

Oskar Paprzycki piłkarzem GKS-u Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oskar Paprzycki, 26-letni środkowy pomocnik, został nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie. Piłkarz, który w poprzednim sezonie bronił barw Chojniczanki Chojnice, z którą zespół GKS-u rywalizował w II lidze, podpisał dwuletnią umowę, do końca sezonu 2025/26.

Oskar jest wychowankiem klubu Beniaminek 03 Starogard Gdański. Szkolił się także w KP Starogard Gdański, skąd trafił do Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Następnie występował w juniorach, a także w zespole rezerw "biało-zielonych". W rozgrywkach 16/17 grał w Kotwicy Kołobrzeg, a kolejne trzy sezony spędził w Chojniczance. Później był zawodnikiem GKS-u Tychy, Odry Opole, a w minionym sezonie ponownie grał dla klubu z Chojnic.

Nowy nabytek to zawodnik o dużym doświadczeniu na szczeblu centralnym. Jego dorobek kształtuje się na poziomie 131 meczów (6 goli, 9 asysty) w I lidze, a także 48 spotkań (1 gol, bez asysty) w II lidze.

- O tym, że zostałem zawodnikiem GKS-u zadecydowała determinacja trenera Pędziałka, który kontaktował się ze mną i chciał mnie pozyskać. GKS Jastrzębie ma dobrych kibiców, którzy są z drużyną na dobre i na złe. Zespół ma potencjał, która ma potencjał, by walczyć o coś więcej, aniżeli tylko o utrzymanie. Decyzję podjąłem szybko, później ustaliliśmy szczegóły kontraktu. Cieszę się, że od początku okresu przygotowawczego jestem z drużyną i mogę poznać się z chłopakami. Dzięki temu mogę lepiej zaaklimatyzować się w zespole. Od pierwszego meczu chcę pokazać swoją wartość na boisku. Charakteru i ambicji na pewno nie zabraknie, a ponadto chciałbym dodać jakość piłkarską w postaci spokoju, a także dojrzałość w środku pola - powiedział nowy nabytek klubu. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl