Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Unia Turza Śląska poznała ramowy terminarz III ligi

19.06.2024 11:40 | 0 komentarzy | dud

Polski Związek Piłki Nożnej podał ramowy terminarz nowego sezonu 3 ligi w grupie III. Pierwsza kolejka zaplanowana została na weekend 3-4 sierpnia.

Unia Turza Śląska poznała ramowy terminarz III ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym miesiącu zostanie rozegranych aż sześć kolejek spotkań, a jedyny środowy mecz rozegrany zostanie 21 sierpnia. Koniec rundy jesiennej zaplanowano na 16 listopada, ale wzorem poprzedniego sezonu rozegrana zostanie również jedna kolejka awansem z wiosny w kolejny weekend, czyli 23-24 listopada. Podano również od razu plan gier na rundę wiosenną, ta startuje już 1 marca, a ostatnią kolejkę przewidziano w dniu 7 czerwca 2025 roku. 

PZPN podjął również ważne decyzje dotyczące awansów i spadków. W skrócie można powiedzieć, że z 3 do 2 ligi awansuje bezpośrednio mistrz każdej z 4 grup, a drużyny które zajmą drugie miejsca rozegrają dwustopniowe baraże, najpierw między sobą, a potem z 13 i 14 zespołem z 2 ligi. Te baraże zaplanowano na 11 (półfinały) oraz 15 i 18 czerwca przyszłego roku(finały systemem mecz i rewanż). Spadać bezpośrednio z 3 ligi będą cztery drużyny, oczywiście może ich być więcej, bo trzeba zrobić miejsce ewentualnym spadkowiczom z 2 ligi. Jedna drużyna więcej wśród "pewnych" spadkowiczów wzięła się też z tego, że do 3 ligi w przyszłym sezonie awansuje także jeden zespół wyłoniony w barażach pomiędzy wicemistrzami, w przypadku Unii, IV lig z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. 

Do II ligi z grupy 3 awansował Rekord Bielsko-Biała, spadła zaś z niej Skra Częstochowa. Wśród beniaminków grupy są Stal Brzeg, Polonia Słubice, rezerwy Miedzi Legnica i Podlesianka Katowice.

Unia przygotowania do nowego sezonu rozpocznie dokładnie na miesiąc przed startem ligi, czyli w środę 3 lipca, a sztab szkoleniowy zaplanował w przerwie letniej sześć sparingów. Pierwszym rywalem będzie w sobotę 6 lipca, Pniówek-74 Pawłowice.

źródło: uniaturza.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl