Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Jordan Zaleszczyk środkowym Jastrzębskiego Węgla

12.06.2024 12:23 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel związał się kontraktem z 22-letnim środkowym bloku, Jordanem Zaleszczykiem.

Jordan Zaleszczyk środkowym Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było rozwijanie swojej kariery, wspinanie się po jej szczeblach jeszcze trochę wyżej. Wydaje mi się, że to będzie dla mnie dobry moment, żeby rozwijać się przyszłościowo, ale też żeby już pokazać swoją wartość i dodać dużo od siebie, by pomóc w jak najlepszych wynikach w nadchodzącym sezonie – mówi Jordan Zaleszczyk, nowy nabytek Klubu.

Jordan Zaleszczyk jest wychowankiem Trefla Gdańsk. W klubie z Pomorza występował we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Do pierwszej drużyny na stałe dołączył przed sezonem 2021/2022. Jego debiut w PlusLidze nastąpił jednak sezon wcześniej, kiedy był jeszcze siatkarzem II-ligowego Trefla Lębork i juniorów Trefla Gdańsk.

Łącznie w PlusLidze spędził cztery sezony, w których rozegrał 32 mecze, zdobywając w nich 113 punktów. Co ciekawe, swój rekord punktowy zanotował w meczu z Jastrzębskim Węglem. 9 marca tego roku w meczu 25. kolejki fazy zasadniczej PlusLigi zdobył 17 punktów, z czego sześć w bloku i cztery po asach serwisowych.

– Motywacja wtedy była podwójna ze względu na to, że Jastrzębski Węgiel to drużyna z absolutnego topu. Dobrze wszedłem w tamto spotkanie. Był to jeden z moich lepszych meczów, w których pokazałem się na boisku – uważa Jordan Zaleszczyk.

Prezes Adam Gorol wiąże spore nadzieje z transferem młodego środkowego do Klubu.

– Jordan Zaleszczyk to jeden z najbardziej obiecujących zawodników swojego pokolenia na pozycji środkowego. Gracz młody, a już z pewnym doświadczeniem na parkietach PlusLigi. Chłopak ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką. Do tego pewny siebie na boisku, grający bez kompleksów wobec bardziej utytułowanych rywali, co pokazał w tegorocznym meczu z nami w Gdańsku. Wierzę, że jest to przyszłość naszego Klubu, ale i polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z jego pozyskania – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl