Wtorek, 11 czerwca 2024

imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

Piłkarki z Rudnika wicemistrzyniami Śląska w Pucharze Tymbarku

14.05.2024 08:40 | 0 komentarzy | mad

Finał Pucharu Tymbarku w województwie Śląskim odbywał się od 8 do 10 maja na boiskach kompleksu sportowego MOSiR w Sosnowcu. Ogromne emocje towarzyszyły zmaganiom dziewcząt w kategorii U10. O spełnienie marzeń i wyjazd na ogólnopolski finał walczyło 19 drużyn, w tym drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku.

Piękną sportową historię piszą piłkarki z Rudnika, które w 2022 r. w kategorii U8 zajęły I miejsce, w 2023 r. w kategorii U10 - III miejsce, a w 2024 r. w kategorii U10 – II miejsce

Rywalizacja w fazie grupowej była bardzo zacięta, a do półfinału mogła awansować tylko jedna drużyna. W pełnych emocji meczach grupowych triumfowały piłkarki z Rudnika.

Wyniki fazy grupowej:

• SP Rudnik - SP Garnek 6:3
  • SP Rudnik - Akademia Soward 6:1
  • SP Rudnik - SP Woźniki 9:3
  • SP Rudnik - SP Kotulin 13:2

- Dzięki tym wynikom drużyna z Rudnika uzyskała kwalifikacje do półfinału, w którym pokonała zespół z SP15 w Katowicach 10:1 i tym samym awansowała do finału rozgrywek – relacjonuje Weronika Żymełka, dyrektor placówki. - W finale spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny SP Rudnik i SP 17 Chorzów. Mecz finałowy był niesamowity. Wielkiej walce towarzyszyły wspaniale emocje. Dziewczyny z Rudnika dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka - kontynuuje.

Ostatecznie to SP 17 Chorzów pokonał drużynę z Rudnika 4:3. Najlepszą snajperką turnieju została uczennica rudnickiej szkoły Paulina Bujak, która zdobyła aż 32 bramki.

Trenerka Bożena Walaszek nie kryła łez wzruszenia. - To niezapomniane uczucie prowadzić taką drużynę i trzy razy z rzędu stanąć z dziewczynami na podium wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku - powiedziała.

Dyrektor ZSP w Rudniku Weronika Żymełka przyznaje, że zdobycie tytułu wicemistrza województwa to nietuzinkowe osiągnięcie. - Jest dowodem na to, że tylko ciężka praca i zgrany zespół pod kierunkiem zaangażowanego lidera potrafi osiągnąć sukces - mówi.

Skład drużyny - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Liliana Płaszewska, Martyna Stuchły, Amelia Bury, Dorota Gorus. Trenerka Bożena Walaszek.

źródło: ZSP Rudnik, oprac. (d)