Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Karpacki brąz żaków JKH GKS Jastrzębie

18.04.2024 14:01 | 0 komentarzy | dud

Ekipa żaków prowadzonych przez trenera Vaclava Stevceka wywalczyła trzecie miejsce w zakończonej w niedzielę edycji Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi U12. 

Karpacki brąz żaków JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi jastrzębianie zdobyli trzecie miejsce za sprawą udanego występu w finałowym turnieju w Oświęcimiu, gdzie odnieśli trzy zwycięstwa, w tym nad Sokołem Kijów.

Rozgrywki kategorii do lat dwunastu prowadzone były wyłącznie w Polsce (Sanok, Krynica, Oświęcim), ale brały w nich udział także ekipy z Ukrainy, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Finałowe zmagania w hali Unii podopieczni trenera Stevceka rozpoczęli wprawdzie od porażki z Niedźwiadkami Sanok (4:7), ale w dwóch kolejnych pojedynkach nie dali szans Zagłębiu Sosnowiec (15:1) i Unii Oświęcim (14:2). Następnie za sprawą wspomnianego na wstępie kluczowego triumfu nad Sokołem Kijów (4:3) młoda drużyna zapewniła sobie brąz mimo wysokich porażek z nieco starszymi konkurentami ze słowackiego Vranowa (2:9) i ukraińskiej Winnicy (1:10).

W punktowanym „indywidualnie” turnieju w Oświęcimiu triumfowali sanoczanie, którzy zgromadzili tyle samo punktów, co Byki z Vranowa nad Toplą, ale okazali się lepsi w bezpośrednim pojedynku.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl