Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Znowu to zrobiła! Ewa Swoboda ponownie najszybszą kobietą na świecie

08.02.2024 11:14 | 0 komentarzy | juk

Polska sprinterka rodem z Żor Ewa Swoboda kolejny raz udowodniła swoje umiejętności na torze podczas Orlen Copernicus Cup, gdzie w miniony wtorek osiągnęła imponujący czas 7,01 sekundy w biegu na 60 metrów, ustanawiając tym samym najlepszy wynik na świecie w tym roku.

Znowu to zrobiła! Ewa Swoboda ponownie najszybszą kobietą na świecie
Czas Ewy Swobody wynoszący 7,01 jest najlepszym wynikiem na świecie na 60 metrów w tym roku, stanowiąc jednocześnie historyczny wynik na Orlen Copernicus Cup.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żorzanka Ewa Swoboda notuje ostatnio znakomite rezultaty. Sprinterka w tym roku uzyskała już 7,04 w Łodzi oraz 7,07 w Ostrawie. We wtorek, 6 lutego jeszcze lepiej zaprezentowała się w Toruniu podczas Orlen Copernicus Cup. Osiągnęła tam imponujący czas 7,01 sekundy w biegu na 60 metrów.

Przystępując do biegu w Toruniu, Swoboda zachowała spokój, niezrażona nawet przez ponowną procedurę startową. Jej bezbłędne wykonanie na torze pokazało jej doskonałą formę i przygotowanie. Pobiegła najszybciej na świecie w tym roku, bijąc rezultat Shashalee Forbes o 0,02 sekundy.

Jej czas 7,01 jest najlepszym wynikiem na świecie na 60 metrów w tym roku. Włoszka Zaynab Dosso zajęła drugie miejsce z czasem 7,02 sekundy, podczas gdy Jamajka Shashalee Forbes uplasowała się na trzecim miejscu z czasem 7,13 sekundy.

Jako jedna z najszybszych polskich sprinterek, Swoboda regularnie prezentuje wyjątkowy talent, stale plasując się w czołówce sprinterek na świecie. Jej występ na Orlen Copernicus Cup wskazuje, że i w tym roku nie będzie inaczej, zwłaszcza że zbliżają się Letnie Igrzyska Olimpijskie.