Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Nick Ford zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

17.01.2024 12:44 | 0 komentarzy | dud

Amerykańska kolonia w JKH GKS Jastrzębie liczy już dwóch zawodników. Do zespołu dołącza Nick Ford, 28-letni napastnik rodem z Chicago. W minionym sezonie Ford świętował mistrzostwo zawodowej ligi SPHL.

Nick Ford zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nick Ford urodził się 2 listopada 1995 r. w Chicago. Mierzy 185 cm wzrostu i jest praworęczny. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Kanadzie, reprezentując m.in. barwy juniorskiej ekipy Ottawa Senators. Od 2014 r. występował głównie na trzecim i czwartym szczeblu rozgrywek Stanów Zjednoczonych, przede wszystkim w klubach z północnego wschodu USA, ale również zahaczając o Florydę i Teksas.

Poprzednie trzy sezony Nick Ford spędził w Roanoke Rail Yard Dawgs, z którymi zdobył w minionym roku „Puchar Prezydenta” za zwycięstwo w play-off SPHL. Był to pierwszy tytuł w historii klubu z Wirginii. W Roanoke nowy napastnik JKH rozegrał ok. 130 spotkań, notując niemal 140 pkt., przy czym większość z nich stanowiły asysty.

Nick Ford dołącza tym samym do Jake'a Hamiltona, z którym łączy go nie tylko obywatelstwo, ale także fakt, iż JKH GKS Jastrzębie jest jego pierwszym europejskim klubem. Ford podpisał kontrakt do końca sezonu i ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną trenera Roberta Kalabera.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl