Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

JKH rozegra dwa ważne mecze na JASTORze

12.01.2024 11:01 | 0 komentarzy | ska

W piątek o godz. 18:00 hokeiści JKH GKS Jastrzębie podejmą na Jastorze Re-Plast Unię Oświęcim. Będzie to spotkanie III rundy Tauron Hokej Ligi, które w pierwotnym terminie nie doszło do skutku z uwagi na ciężkie warunki pogodowe. Zapraszamy w piątkowy wieczór na nasze lodowisko i jednocześnie przypominamy, że w niedzielę o godz. 15:00 widzimy się ponownie na derbach z GKS Tychy.

JKH rozegra dwa ważne mecze na JASTORze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pojedynki z Unią i Tychami to dla naszego zespołu ogromna szansa na podjęcie walki o ekstraligowe podium. Seria czterech zwycięstw z rzędu pozwoliła podopiecznym Roberta Kalabera na umocnienie się na czwartej pozycji w tabeli, a także zmniejszenie straty do trzeciej ekipy z „Piwnego Miasta”. Nauczeni zeszłorocznym doświadczeniem jastrzębianie będą oczywiście chcieli powalczyć o jak najwyższą lokatę przed fazą play-off. Piątek i niedziela w tym aspekcie mogą okazać się bardzo ważne.

Nie będzie jednak wielką tajemnicą, że czeka nas bardzo trudne zadanie. Unia jest ewidentnie „w uderzeniu”, o czym w 2024 roku przekonali się hokeiści Podhala Nowy Targ, GKS Tychy i - przede wszystkim - GKS Katowice. Pogrom sprawiony mistrzom Polski i liderom tabeli na ich obiekcie (5:1!) szerokim echem odbił się w środowisku hokejowym. Jeśli dodamy do tego przypomnienie, że od początku grudnia drużyna Nika Zupancicia przegrała tylko raz (tuż przed świętami z Tychami), mamy obraz rywala, który na Jastor przyjedzie po zwycięstwo.

Podopieczni Roberta Kalabera wydają się jednak mieć już za sobą kłopoty, z którymi borykali się w listopadzie i na początku grudnia. Przełomem okazał się turniej o Puchar Polski i miejmy nadzieję, że 12 i 14 stycznia jastrzębianie pójdą za ciosem.

Dodajmy, że obie drużyny mierzyły się ze sobą w tym sezonie tylko dwa razy. Oba pojedynki padły łupem gości, bowiem we wrześniu oświęcimianie zdobyli Jastor (3:2), zaś w październiku JKH GKS triumfował przy Chemików (2:1).