Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

JKH GKS Jastrzębie zagra o podtrzymanie dobrej passy

07.01.2024 08:56 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę o godz. 17:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze PZU Podhale Nowy Targ.

JKH GKS Jastrzębie zagra o podtrzymanie dobrej passy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bez dwóch zdań drużynę czeka kolejny niełatwy pojedynek, ale można wierzyć, iż podbudowana odwróceniem wyniku w Sosnowcu ekipa trenera Roberta Kalabera pójdzie za ciosem i zrewanżuje się „Szarotkom” za to, co stało się w Nowym Targu nieco ponad miesiąc temu.

Niedzielni rywale zajmują obecnie w tabeli Tauron Hokej Ligi siódme miejsce z dorobkiem 35 pkt. Jeszcze dosłownie moment temu drużyna prowadzona przez Samiego Hirvonena równała do jastrzębian w zestawieniu ekstraligi, ale za sprawą czterech porażek w ostatnich pięciu meczach „Szarotki” straciły kontakt z czołową piątką. Tuż przed świętami Podhale pokonało u siebie GKS Tychy (6:3), zaś dwa noworoczne pojedynki to porażki z Unią Oświęcim (szalone widowisko zakończone rezultatem 5:7) i Comarch Cracovią (2:4). 

Atutem nowotarżan jest własny obiekt, o czym dotkliwie przekonano się w tym sezonie już dwukrotnie. Z kolei na wyjazdach Podhalu nie idzie tak dobrze, bowiem spośród dwunastu pojedynków na obiektach rywali niedzielny konkurent wygrał tylko dwa razy - w Toruniu i Sanoku. 

Przed JKH bez wątpienia bardzo ciężki mecz, ale można być pewnym, iż sztab szkoleniowy wyciągnął już wnioski z feralnej drugiej tercji w Nowym Targu. Od ponad tygodnia prezentują znacznie lepszą formę w defensywie, a zatem lider „kanadyjskiej” Patryk Wronka nie powinien mieć na Jastorze „łatwego życia”.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl