Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Szybkość i precyzja, czyli zawody w układaniu kostki Rubika już niedługo odbędą się w Żorach [ZAPOWIEDŹ]

03.01.2024 19:58 | 0 komentarzy | juk

Lubisz układać kostkę Rubika? Interesujesz się speedcubingiem i chciałbyś spróbować swoich sił w profesjonalnych zawodach? Już niedługo odbędą się pierwsze w Żorach zawody speedcubingowe. Zostały ostatnie dni, żeby się zapisać. - Przygotuj się na ogromną dawkę emocji i dobrej zabawy - zapewniają organizatorzy.

Szybkość i precyzja, czyli zawody w układaniu kostki Rubika już niedługo odbędą się w Żorach [ZAPOWIEDŹ]
Zawody odbędą się 20 i 21 na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Żorach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody odbędą się 20 i 21 na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Żorach. Wydarzenie organizowane jest pod pieczą Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu (PSS) oraz World Cube Association (WCA), a ich wyniki i rekordy zostaną uwzględnione w oficjalnych światowych rankingach.

Turniej organizowany jest przez Karola Zakrzewskiego - Delegata WCA i Filipa Śliwę przy wsparciu miasta Żory. - Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich, niezależnie od wieku i doświadczenia! Mile widziani są także zawodnicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z oficjalnymi zawodami - słyszymy. W sobotę, 20 stycznia przed rozpoczęciem rozgrywek odbędzie się szkolenie, podczas którego początkujący zawodnicy zostaną poinstruowani przez prowadzących, którzy zaprezentują typowe błędy oraz wyjaśnią jak należy poprawnie startować i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Zawodnicy będą mogli zmierzyć się aż w 10 kategoriach: Kostka 2x2x2, Kostka 3x3x3, Kostka 4x4x4, Kostka 5x5x5, Kostka 6x6x6, Kostka 3x3x3 jedną ręką, Clock, Megaminx, Skewb oraz Square-1. Szczegółowy harmonogram zawierający godziny rozpoczęcia poszczególnych kategorii znajduje się na stronie internetowej: www.worldcubeassociation.org.

Limit zawodników wynosi 120 osób. Zapisy odbywają się online na stronie internetowej www.worldcubeassociation.org i potrwają do 10 stycznia. Chętni muszą opłacić wpisowe na zawody w kwocie 60 zł. Widzowie mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. Zawodnicy zajmujący miejsca na podium otrzymają puchary i medale.