Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Jake Hamilton zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

28.12.2023 07:12 | 0 komentarzy | dud

Do JKH GKS Jastrzębie na ostatniej prostej 2023 roku dołączył Jake Hamilton. Ten 28-letni amerykański obrońca rodem spod St. Louis imponuje warunkami fizycznymi i ma za sobą cztery sezony na szczeblu ECHL (amerykańsko-kanadyjska „trzecia liga”).

Jake Hamilton zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To pierwszy zawodnik rodem z USA w szeregach JKH. 

Nie jest wielką tajemnicą, że w tym sezonie drużynie nie wiedzie się w defensywie. Świadczy o tym spora liczba straconych bramek. Stąd wzmocnienie w postaci Jake'a Hamiltona, dla którego JKH GKS Jastrzębie będzie pierwszym europejskim klubem w karierze. Amerykanin trenuje z ekipą Roberta Kalabera od niedzieli.

Jake Hamilton urodził się 29 października 1995 roku w O'Fallon pod St. Louis. Jako nastolatek występował w juniorskich zespołach z Las Vegas czy Chicago, zaś w sezonie 2014/15 zadebiutował w mocnej młodzieżowej lidze NAHL w barwach Odessa Jackalopes. Następnie grał w akademickiej drużynie Uniwersytetu Wisconsin oraz w Peoria Rivermen (miasto niedaleko Chicago) w lidze SPHL.

W latach 2019-2023 z przerwą na sezon 2020/21 występował we wspomnianej na wstępie lidze ECHL, stanowiącej zaplecze AHL. Hamilton reprezentował zespoły z Jacksonville, Kansas City, Adirondack, Norfolk i kanadyjskiego St. Johns.

Kibice mają nadzieję, że Jake Hamilton okaże się równie udanym „odkryciem”, jak jego wielki poprzednik zza Atlantyku, Zack Phillips.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl