Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

28.11.2023 12:57 | 0 komentarzy | dud

Minęło kilkadziesiąt godzin od feralnego meczu w Nowym Targu, który przeszedł do niechlubnej historii jastrzębskiego hokeja jako jedna z czterech najwyższych porażek w ekstralidze po 2008 roku. Tymczasem już we wtorek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie czeka derbowy pojedynek na Jastorze z GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecz z rozpędzonym liderem nie jest być może najlepszym remedium na niedzielny koszmar, ale może właśnie takim się okaże?

Paradoksalnie upływający czas pozwala z dystansu spojrzeć na to, co stało się w niedzielę. Czy bowiem rzeczywiście było aż tak źle, że po raz pierwszy od czasów KKS Zofiówka przegrali tercję 0:7? Chyba jednak nie. Wszak statystyka strzałów w całym spotkaniu była wyrównana, a początek zawodów należał do jastrzębian, którzy zresztą otworzyli wynik grając w osłabieniu. Bez wątpienia to ogromny materiał do analizy dla sztabu i na sto procent wiele słów (mocnych i cierpkich) zdążyło paść jeszcze w nowotarskiej szatni, jednakże należy przy tym przyznać, iż na obiekcie „Szarotek” mieli do czynienia ze splotem wielu niekorzystnych, choć obiektywnych okoliczności.

Przed drużyną pojedynek z GKS Katowice, którym hokeiści na pewno będą chcieli odwrócić nieco kartę po bardzo słabym listopadzie. Drużyna trenera Jacka Płachty nie jest dla jastrzębian wybitnie niewygodnym przeciwnikiem, czego dowodem jest przebieg i wyniki poprzednich derbowych starć w tym sezonie. We wrześniu obrońcy tytułu zdobyli Jastor po rzutach karnych, zaś miesiąc temu w katowickiej Satelicie ekipa Grzegorza Pasiuta wygrała 2:1 po decydującej bramce zdobytej na siedemnaście sekund przed syreną.

Tabela Tauron Hokej Ligi przemawia rzecz jasna za gośćmi, jednakże warto dodać, iż w piątek zwycięską serię katowiczan przerwała Re-Plast Unia Oświęcim. Czy podopieczni Roberta Kalabera pójdą śladem biało-niebieskich.

W listopadzie 2022 roku JKH GKS Jastrzębie rozbił GKS Katowice na Jastorze wynikiem 6:0. Dalszy ciąg sezonu jest dobrze znany. 

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl