Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

11 listopada na sportowo. Biało-czerwoni biegacze pobiegli w Żorach [ZDJĘCIA]

11.11.2023 17:54 | 0 komentarzy | juk

Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Mieszkańcy Żor uczcili ten dzień na sportowo, bo biorąc udział w biało-czerwonym biegu.

11 listopada na sportowo. Biało-czerwoni biegacze pobiegli w Żorach [ZDJĘCIA]
Punktualnie o 11.11 w 2-kilometrową trasę ruszyli uczestnicy biegu, prowadzeni przez żorzan obecnie znajdujących się w kadrach narodowych różnych dyscyplin sportowych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach zorganizowany został już po raz piąty Żorski Bieg Biało-Czerwony, który odbył się na terenie Parku Cegielnia.

Przed startem odbyła się krótka, energiczna rozgrzewka, a punktualnie o 11.11 w 2-kilometrową trasę ruszyli uczestnicy biegu, prowadzeni przez żorzan obecnie znajdujących się w kadrach narodowych różnych dyscyplin sportowych. Na czele biegu byli: karatecy Dominik Chabrzyk, Dariusz Kudyk, reprezentant modelarstwa lotniczego i kosmicznego, klasa modeli F1E – Franciszek Krakowyczk, Mateusz Mleczko trener kadr narodowych w softballu i baseballu

W biurze zawodów wydano blisko 200 numerów startowych. Tylu właśnie żorzan: dorosłych, dzieci, a nawet całych rodzin ubranych w narodowe barwy, na sportowo celebrowało ten ważny dzień dla każdego Polaka. Tradycyjnie po biegu odbył się konkurs z nagrodami, a nagroda główna w postaci bonu o wartości 300 zł do sklepu z elektroniką i sprzętem AGD trafiła w ręce Oliwiera Wilperta.