Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Górnika Zabrze nad GKS-em Katowice [ZDJĘCIA]

28.09.2023 18:31 | 0 komentarzy | zibi

Górnik Zabrze z imponującą grą awansował do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski, zdobywając cztery bramki i triumfując nad rywalem, GKS-em Katowice, w znanym jako "Śląski Klasyk".

Górnik Zabrze wysoko wygrał z GKS Katowice

Mecz rozpoczął się punktualnie o 21:00 przy dźwiękach Górniczej Orkiestry Dętej. Trener Jan Urban wprowadził nieco zmieniony skład na to pucharowe spotkanie, dając szansę młodym zawodnikom. Debiut w barwach Trójkolorowych zaliczył Michał Szromnik, a kapitanem był Rafał Janicki.

Górnik Zabrze objął prowadzenie po bramce Sebastiana Musiolika z rzutu rożnego. Kamil Lukoszek zdobył kolejną piękną bramkę, dając Górnikowi przewagę w pierwszej połowie. Na tablicy mieliśmy wynik 2:0.

W drugiej połowie Górnik dokonał zmian, wprowadzając Lukasa Podolskiego i Damiana Rasaka. Atmosfera na stadionie była nadal niesamowita, a oba zespoły dzielił tylko jeden poziom rozgrywek.

Górnik postawił na kontrataki, a Lawrence Ennali zdobył dwie bramki, zapewniając drużynie prowadzenie 4:0. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zabrzan i awansem do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

GKS Katowice — Górnik Zabrze 0:4 (0:2)

0:1 - Sebastian Musiolik (20').

0:2 - Kamil Lukoszek (36').

0:3 - Lawrence Ennali (77').

0:4 - Lawrence Ennali (89').

GKS Katowice: Szczuka - Komor, Jędrych, Repka - Wasielewski (70' Danek), Figiel (57' Baranowicz), Kozubal, Rogala - Mak (76' Aleman), Pietrzyk (57' Błąd), Shibata (57' Arak).

Górnik Zabrze: Szromnik - Sekulić, Szcześniak, Janicki, Siplak - Czyż, Pacheco (46' Podolski), Olkowski (46' Rasak), Kapralik (68' Ennali), Lukoszek (80' Chmarek) - Musiolik (80' Dadok).

Żółte kartki: Pacheco (45+1'), Sekulić (45+1'), Rasak (52'), Kapralik (56').

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).