Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Marek Hanzel zakończył współpracę z Unią Turza Śląska

27.09.2023 12:57 | 0 komentarzy | dud

Po prawie 3,5 latach pracy na stanowisku trenera pierwszego zespołu z Unią pożegnał się Marek Hanzel.

Marek Hanzel zakończył współpracę z Unią Turza Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trener Marek Hanzel pracował z Unią od 16 czerwca 2020 roku, choć jego praca w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu ze względu na kłopoty zdrowotne ograniczała się jedynie do analizy gry przeciwników z której korzystali poprzez asystenta Dawida Skrzyszowskiego jego następcy Ryszard Wieczorek i Seweryn Gancarczyk.

Unici pod wodzą trenera Hanzela rozegrali 85 ligowych spotkań, w których zanotowali 45 zwycięstw, 12 remisów i 28 porażek, co daje średnią 1,73 pkt/mecz. Marek Hanzel zadebiutował na ławce 25 lipca 2020 roku zremisowanym 1:1 meczem z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, a w pierwszym sezonie turzanie pod jego wodzą zajęli 6 miejsce w tabeli, w drugim już trzecie, a w kolejnym po zwycięskich barażach ze Szczakowianką Jaworzno awansowali do III ligi.

W tym awansie trener Hanzel miał połowiczny udział ze względu na kłopoty zdrowotne. Do jego sukcesów należy dodać także dwukrotne zdobycie podokręgowego Pucharu Polski, jego podopieczni także dwa razy dotarli do półfinałów tych rozgrywek, ale już na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

źródło: uniaturza.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl