Czwartek, 29 lutego 2024

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Odra Wodzisław kontra ROW Rybnik bez kibiców gości

27.09.2023 21:45 | 10 komentarzy | zibi

Już w najbliższą sobotę, 30 września 2023 roku, na boisku przy Bogumińskiej 8, odbędzie się emocjonujące derbowe spotkanie Odry Wodzisław i ROW-u Rybnik, będące częścią 9. kolejki rozgrywek IV ligi grupy 2.

Odra Wodzisław kontra ROW Rybnik bez kibiców gości
Po lustracji stadionu przez Policję mecz derbowy odbędzie się bez kibiców gości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecz podwyższonego ryzyka

Jak podano w komunikacie klubu Odry Wodzisław:

"Dokonana w ostatnich dniach ponowna lustracja stadionu przez wyspecjalizowane jednostki Policji, z uwagi na niedostateczne zabezpieczenia infrastrukturalne obiektu nie dopuściła do możliwości wprowadzenia zorganizowanej grupy kibiców gości"

Ostatni mecz z kibicami Odry i ROW-u rozegrano dwa lata temu

Ostatnim wyjątkiem od tej reguły było spotkanie Pucharu Polski, które miało miejsce 13 października 2021 roku i zostało rozegrane w Rybniku. Była to chwila, na którą czekali wszyscy fani piłki nożnej w regionie.

Mecz pomiędzy ROW-em Rybnik i Odrą Wodzisław podczas PP 13.10.2021 r. na stadionie w Rybniku

Mecz pomiędzy ROW-em Rybnik i Odrą Wodzisław podczas PP 13.10.2021 r. na stadionie w Rybniku

Jednakże większość spotkań ligowych odbywa się bez kibiców, co jest rzeczywistością, którą trudno zaakceptować tym, którzy pragną uczestniczyć w tych emocjonujących derbach na żywo. Mówimy tutaj o możliwości przyjmowania grup zorganizowanych przez wodzisławski klub. 

Niezależnie od braku kibiców na trybunach, rywalizacja między Odrą Wodzisław a ROW-em Rybnik pozostaje niezmieniona. Kibice, choć nie mogą być obecni fizycznie na stadionie, wciąż wspierają swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę w mediach społecznościowych.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli znowu cieszyć się tymi derbami na stadionach z pełną kibicowską pasją. Jednak do tego czasu będziemy nadal przyglądać się rywalizacji między Odrą Wodzisław a ROW-em Rybnik w obecnych warunkach.

Mimo wszystko klub Odra Wodzisław zaprasza swoich kibiców do obejrzenia widowiska na trybunach, zachęcając do zakupu wyjątkowych biletów imiennych.

Kibice Odry Wodzisław podczas spotkania PP 13.10.2021 r. w Rybniku

Kibice Odry Wodzisław podczas spotkania PP 13.10.2021 r. w Rybniku